DRABPOL dystrybutorem i integratorem zaawansowanych urządzeń i rozwiązań telematycznych Geotab

DRABPOL dystrybutorem rozwiązań Geotab Drabpol
3.3.2021

Pod koniec ubiegłego roku, mimo ograniczeń związanych z pandemią, firma DRABPOL nawiązała ścisłą współpracę z kanadyjską firmą Geotab – światowym liderem obsługi urządzeń w systemie IoT.

Geotab zwiększa bezpieczeństwo, łącząc samochody użytkowe z internetem i zapewniając analityczne narzędzia, które pomagają klientom lepiej zarządzać ich flotą. Otwarta platforma i portal zakupowy umożliwiają zarówno małym, jak i dużym firmom automatyzację operacji poprzez integrację danych pojazdu z innymi zasobami danych.

Dzięki współpracy z firmą Geotab, Drabpol oferuje na rynku polskim internetowe oprogramowanie do zarządzania flotą pod nazwą MyGeotab. Przetwarza ono dane odebrane z pojazdu w informacje użyteczne dla firm. Dzięki temu zarządzający flotą mają szeroki dostęp do informacji na temat eksploatacji pojazdów – m.in. wiedzą , jaki wpływ na zużycie paliwa mają nawyki związane z jazdą, pora dnia, marka i model pojazdu. Wspomniane oprogramowanie umożliwia monitorowanie i zarządzanie flotą pojazdów, jak również śledzenie pracy kierowcy i ocenę wydajności ich pracy.

Urządzenie znajdujące się w pojeździe umożliwia wymianę danych telemetrycznych dzięki połączeniu przez OBD II, co ułatwia jego montaż. Geotab umożliwia zdalną i dynamiczną aktualizację danych i konfigurację łącznie z indywidualną parametryzacją wybranych pojazdów. Nowy partner Drabpol-u jest pierwszą firmą telematyczną, która uzyskała walidację FIPS 140-2 dla modułu kryptograficznego w urządzeniu śledzącym pojazdy Geotab GO, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo danych i prywatność klientów.

Źródło: Drabpol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę