Digital Intake pozwala zdalnie zgłosić awarię na drodze

Digital Intake pozwala zdalnie zgłosić awarię na drodze Pixabay – naive_eye

Dzięki zaledwie 1377 linijkom kodu, kierowcy Renault i Dacia mogą w prosty sposób zdalnie wezwać pomoc drogową, bez konieczności kontaktu z infolinią. Digital Intake, bo o tym mowa, to funkcjonalność od ARC Europe Polska, oparta na autorskim systemie Atlas – jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w branży assistance. Z technologicznego know how firmy skorzystało Renault Polska.

Atlas oraz Google Maps, czyli filary Digital Intake

Francuski producent samochodów stawia na rozwój cyfrowych rozwiązań, które zastępują tradycyjne formy zarządzania pojazdem i interakcji z klientem w dzisiejszym świecie. Aplikacje My Renault i My Dacia pozwalają kierowcy przechowywać informacje o pojeździe i zarządzać nim w szerokim zakresie. Dzięki aplikacjom można m.in. zdalnie ustawić temperaturę w samochodzie, sprawdzić zasięg, zlokalizować pojazd czy też monitorować oraz planować przeglądy. W zeszłym roku, funkcjonalność obu rozwiązań została rozszerzona o zdalną możliwość wezwania pomocy assistance na miejsce awarii lub wypadku. 

Do tej pory kierowcy zgłaszali problem na drodze poprzez telefoniczny kontakt z infolinią assistance i rozmowę z konsultantem. Po dodaniu do aplikacji mobilnej rozwiązania z zakresu pomocy drogowej, czyli Digital Intake, mają alternatywę – zdarzenie można zgłosić samodzielnie poprzez prosty formularz webowy, a przyjęcie całego zgłoszenia zajmuje chwilę. Po wprowadzeniu niezbędnych informacji dotyczących samochodu i kierowcy, sprawa zostaje zaimplementowana do systemu operacyjnego Atlas, w którym jest prowadzona dalej poprzez automatyczne procesy.

W praktyce, po uruchomieniu Digital Intake, kierowca zostaje zapoznany z instrukcją bezpieczeństwa i wybiera rodzaj zgłaszanego zdarzenia - awaria, wypadek, czy też potrzebę porady. Następnie podaje swoje dane osobowe oraz dane pojazdu, które są kluczowe dla automatycznego zweryfikowania ochrony assistance. Po potwierdzeniu uprawnień, należy wskazać lokalizację pojazdu, korzystając z ręcznego wprowadzenia adresu lub automatycznego udostępnienia lokalizacji z Google Maps. W ostatnim kroku kierowca wybiera miejsce docelowe ewentualnego holowania samochodu, czyli jeden z pobliskich autoryzowanych serwisów Renault.

Na podstawie wprowadzonej informacji na temat zdarzenia z udziałem pojazdu (awaria, wypadek), Digital Intake w oparciu o system operacyjny Atlas, decyduje, czy wysłać na miejsce zdarzenia Mobilnego Mechanika czy też holownik. Przed wysłaniem zgłoszenia, można także określić preferowany termin otrzymania pomocy.

Integracja obu aplikacji to działania na dużą skalę, wymagające profesjonalizmu oraz partnerstwa. W naszej firmie lubimy rozwijać cyfrowe rozwiązania, przydatne w codziennym użytkowaniu pojazdów. Zrobiliśmy zatem kolejny krok. Wykorzystując dwa gotowe produkty, czyli aplikację My Renault i My Dacia, a także Digital Intake, chcieliśmy zaproponować kierowcom prosty, intuicyjny, wygodny i przede wszystkim zdalny sposób zgłaszania problemów na drodze. Udało się, a Centrala Renault we Francji pogratulowała nam wspaniałej współpracy z Renault Polska – mówi Krzysztof Rzepecki, System Support and Development Manager ARC Europe.

ARC Europe Polska współpracuje z Grupą Renault Polska od 2019 roku. Zakres obsługi zdarzeń na drodze obejmuje zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze do 3,5t. 

Źródło: ARC Europe Polska 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę