Diamentowy Hit dla Jenox Akumulatory

Diamentowy Hit dla Jenox Akumulatory Jenox Akumulatory
8.4.2021

Chodzieska fabryka akumulatorów zdobyła nagrodę Diamentowy Hit, w ramach konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Kapituła przyznała marce Jenox statuetkę za nową generację akumulatora serii Gold.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 232 podmioty z województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału kapituła zakwalifikowała zaledwie 70 z nich. Ideą konkursu jest promocja szczególnie cennych dokonań rynkowych, samorządowych i ekologicznych. W jego 26 edycji najcenniejsze laury przyznano tylko dwóm podmiotom, w tym marce z Chodzieży.

– Akumulator serii Gold to nasz flagowy produkt w segmencie aut osobowych, dlatego wyróżnienie dla jego nowej generacji cieszy tym bardziej. Pod złoto-czarną etykietą kryje się zupełnie nowa moc, która stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnej motoryzacji – mówi Ryszard Wasyłyk, dyrektor handlowy w firmie Jenox Akumulatory. – Nasz zespół badawczy tworząc nową generację serii Gold postawił na zwiększoną żywotność akumulatora i wysoki prąd rozruchowy, który znacznie przewyższa wymogi producentów samochodów. Ponadto nowe produkty tej serii posiadają zwiększoną rezerwę mocy, która jest decydująca przy tzw. „zimnym rozruchu” – dodaje.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Pan Ryszard Wasyłyk decyzją organizatorów uhonorowany został tytułem Hit Promocji Regionów 2020 za osobiste zaangażowanie w promocję i rozwój gospodarczy regionu.

Nowa seria Jenox Gold oferuje swoim użytkownikom maksymalną wydajność akumulatora, która kluczowa jest w przypadku nowoczesnych aut wyposażonych w bardzo dużą liczbę odbiorników prądu. Aby osiągnąć jeszcze lepsze parametry produktów sygnowanych logo Jenox Akumulatory w nowych Goldach zastosowano unikalny skład masy czynnej oraz trójwymiarową geometrię kratki, która zapobiega opadowi masy. Wykorzystano również elektrody ze stopów wapniowo-cynowych z dodatkami węglowymi, co  znacząco poprawiło przyjmowania ładunku elektrycznego. Warto również zauważyć, że szereg przyjętych w serii Gold rozwiązań przełożyło się na zminimalizowane zużycie wody, co uczyniło nowy akumulator całkowicie bezobsługowym.

W serii Gold w sumie znajduje się siedemnaście typów akumulatorów. Chodzieski producent będzie systematycznie wprowadzał do oferty kolejne pojemności nowego flagowca do aut osobowych.

W chodzieskiej fabryce produkuje się blisko milion akumulatorów rocznie. Prócz najnowszego Golda w ofercie znajdują się również serie Classic Blue Power i EFB dedykowane do aut osobowych oraz SHD, SVR i SRP stworzone z myślą o autobusach, pojazdach ciężarowych i specjalistycznych. Warto jednak zaznaczyć, że zespół badawczy Jenox Akumulatory ciągle prowadzi prace nad nowymi bateriami do pojazdów osobowych i ciężarowych.

Źrodło: Jenox Alumulatory

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę