Clarios wyznacza standardy w zakresie ochrony środowiska

Clarios wyznacza standardy w zakresie ochrony środowiska Clarios
17.6.2021

Clarios, największy producent akumulatorów na świecie, propaguje inicjatywy ochrony środowiska. Wszystkie systemy zarządzania ochroną środowiska i energią w firmie Clarios otrzymały certyfikaty zgodności z normami ISO.

 

  • Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to istotne elementy filozofii firmy Clarios
  • Produkty, które pomagają klientom oszczędzać energię
  • Fundacja Clarios w służbie zdrowia dzieci

Clarios, największy producent akumulatorów na świecie, propaguje inicjatywy ochrony środowiska. – Zaangażowanie w ochronę środowiska stanowi istotny element naszej strategii odpowiedzialności przedsiębiorstwa – stwierdza Vice President firmy Clarios Christian Rosenkranz.  – Nieustannie dążymy do zmniejszania wpływu naszych produktów i procesów na środowisko naturalne. Zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych zasad w naszej firmie: nasze technologie i procesy wyznaczają standardy w branży pod względem ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska zarówno w ramach produkcji, jak i recyklingu. Wszystkie systemy zarządzania ochroną środowiska i energią w firmie Clarios otrzymały certyfikaty zgodności z normami ISO. – To podstawa, na której tworzymy naszą koncepcję ochrony środowiska – podkreśla Rosenkranz.

Powiązane firmy

Obieg zamknięty

We współpracy z klientami i partnerami firma Clarios opracowała niezawodny i uznany system recyklingu w obiegu zamkniętym. Dzięki temu w Europie odzyskuje się ponad 98% akumulatorów ołowiowych, a następnie ponownie wykorzystuje dużą część zawartych w nich materiałów. W ten sposób 90% materiałów w akumulatorach ołowiowo-kwasowych można odzyskać i poddać recyklingowi. 75% ołowiu w europejskich akumulatorach ołowiowo-kwasowych pochodzi z recyklingu. Globalna sieć recyklingu firmy Clarios sprawia, że akumulatory do pojazdów są produktem w największym stopniu poddawanym recyklingowi w największych gospodarkach świata – wyprzedzając aluminium, papier, opony i szkło. W ten sposób oszczędza się zasoby i przeciwdziała emisji gazów cieplarnianych w związku z zakupem nowych materiałów do akumulatorów. Ponadto wszyscy kierownicy ds. ochrony środowiska w firmie Clarios prowadzą regularne szkolenia dla personelu, zachęcając do przekazywania pomysłów na kolejne usprawnienia. Dzięki temu w ciągu zaledwie dziesięciu lat firma Clarios obniżyła zużycie energii o 25% i zużycie wody o 35% w procesie produkcji akumulatorów.

Pochodzące z zebranych zużytych akumulatorów elementy polipropylenowe z części wykonanych z tworzywa sztucznego są rozdrabniane i przerabiane na przykład na nowe obudowy akumulatory.  Źródło: Clarios

Ponadto rozwiązania opracowywane przez firmę Clarios pomagają konsumentom oszczędzać energię, chronić środowisko naturalne i obniżać zużycie paliwa.

Przykładowo osiem z dziesięciu nowych samochodów z obniżającą zużycie paliwa technologią start-stop jest obecnie wyposażonych w akumulatory AGM lub EFB firmy Clarios.

Ołów jest przetapiany, formowany w sztabki i może zostać ponownie wykorzystany do produkcji akumulatorów
Ołów jest przetapiany, formowany w sztabki i może zostać ponownie wykorzystany do produkcji akumulatorów. Kwas akumulatorowy można przerobić na nawozy i środki czyszczące. Źródło: Clarios

Odpowiedzialna współpraca

Firma Clarios podpisała 10 Zasad United Nations Global Compact, tym samym zobowiązując się do przestrzegania dziesięciu uniwersalnych zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za prawa człowieka, prawa pracy i ochronę środowiska, a także przeciwdziałania korupcji.

Vice President firmy Clarios Christian Rosenkranz– Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii zachowania należytej staranności, dążąc do przekraczania standardów w tym zakresie – dodaje Rosenkranz. – Chcemy zachować pełną zgodność z wszelkimi międzynarodowymi standardami zrównoważonego łańcucha dostaw. Właśnie dlatego od naszych dostawców również wymagamy przestrzegania najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju w branży.

Fundacja Clarios przejmuje inicjatywę

Fundacja Clarios odgrywa szczególną rolę, koncentrując swoją działalność na zdrowiu dzieci. Wspólnie z organizacją UNICEF oraz amerykańską organizacją non-profit Pure Earth, Fundacja Clarios uruchomiła inicjatywę o nazwie Protecting Every Child’s Potential (PECP), której celem jest ochrona dzieci przed kontaktem z ołowiem. – To kolejny krok w kierunku realizacji celu ulepszania świata – podsumowuje Rosenkranz.

Źródło: Clarios

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę