Castrol przypomina kierowcom, by sprawdzali olej w silniku

Castrol
2.3.2021
Reklama
Reklama

O tym, jak ważne jest sprawdzanie poziomu oleju, informują nowe, podświetlane infostandy Castrol umieszczone na stacjach paliw bp.

Jazda samochodem przy zbyt niskim poziomie oleju grozi m.in. przegrzaniem się silnika czy jego uszkodzeniem, a nawet zatarciem, co wiąże się z kosztowną naprawą. Castrol zachęca kierowców, aby samodzielnie sprawdzali poziom oleju i uzupełniali go w razie potrzeby, unikając zapalenia się czerwonej ikony niskiego ciśnienia oleju. Użytkownik pojazdu powinien regularnie kontrolować stan oleju, najlepiej przed każdą podróżą i co ok. 1000 przejechanych kilometrów.

Reklama

O tym, jak ważne jest sprawdzanie poziomu oleju, informują nowe, podświetlane infostandy Castrol umieszczone na stacjach paliw bp. Kierowcy mogą tam znaleźć kod QR, który po zeskanowaniu go za pomocą smartfona prowadzi do filmu na YouTube wskazującego konsekwencje jazdy ze zbyt niskim poziomem oleju silnikowego i zawierającego instrukcję samodzielnego kontrolowania tego poziomu.

Do tej pory wyprodukowano 250 infostandów i umieszczono je na stacjach bp, ale jeszcze w tym roku ekspozytory mają się znaleźć na pozostałych stacjach paliw tej marki na terenie Polski.

Reklama

Źródło: Castrol

 

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama