Castrol i Inter Cars sponsorami RSMP

castrol
31.3.2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski pod szyldem Castrola i Inter Cars.

Tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekają spore zmiany, które powinny przynieść pozytywne efekty. Sezon rusza już w dniach 15-17 kwietnia od asfaltowego Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Miesiąc później rozegrana zostanie jedyna szutrowa runda w sezonie, Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup (27-29 maja).

Zarówno Castrol, jak i Inter Cars od lat wspierają sporty motorowe. - Nie od dziś wiadomo, że Krzysztof Oleksowicz, założyciel i Członek Zarządu Inter Cars, sam jest kierowcą rajdowym i wielkim pasjonatem motorsportu – mówi Radosław Grześkowiak, Dyrektor Marketingu i Promocji Inter Cars Marketing Services.

Również jego syn, Maciek, przez wiele lat brał udział w kolejnych edycjach RSMP, jako kierowca teamu rajdowego Castrol - TRW - Inter Cars. Firma Inter Cars współpracowała i nadal współpracuje z wieloma osobowościami polskiego motorsportu m.in. z: Krzysztofem Hołowczycem, Tomaszem Kucharem, Grzegorzem Staszewskim czy Bartkiem Ostałowskim.

Dla firmy Castrol sponsoring motorsportu to od początku element strategii biznesowej. Na trasach rajdowych i torach wyścigowych jakość i wytrzymałość olejów Castrol może być testowana w najbardziej ekstremalnych warunkach.

- Castrol wielokrotnie pomagał zdobywać najwyższe trofea w wyścigach Formuły 1 lub rajdowych mistrzostwach świata serii WRC, a w Polsce od lat sponsoruje wydarzenia motoryzacyjne oraz zespoły i zawodników indywidualnych – podsumowuje Sławomir Radoń, Director Central Eastern Europe w firmie Castrol.

Castrol jest obecny w polskich rajdach od kilkudziesięciu lat, wspierał m.in. takich kierowców jak Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Andrzej Lubiak, Leszek Kuzaj czy Maciej Lubiak.

Jak widać, obie firmy związane są mistrzostwami Polski od dłuższego czasu i objęcie sponsoringiem całego cyklu było naturalną konsekwencją wcześniejszych działań.

Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w 2016:

1. Rajd Świdnicki-KRAUSE 2016, 15-17 kwietnia, Świdnica
2. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016, 27-29 maja, Gdańsk
3. Rajd Rzeszowski 2016, 4-6 sierpnia, Rzeszów
4. Rajd Nadwiślański 2016, 9-11 września, Puławy
5. Rajd Dolnośląski 2016, 6-8 października, Polanica-Zdrój
6. Rajd Arłamów 2016, 3-5 listopada, Arłamów

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę