Bezpłatna kontrola stanu pojazdu dla obywateli z Ukrainy

Bezpłatna kontrola stanu pojazdu dla obywateli z Ukrainy O.K. Serwis
14.3.2022

Sieć O.K. Serwis uruchomiła usługę skierowaną bezpośrednio do obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną przyjechali swoimi samochodami do Polski. W ramach bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdu, mechanicy O.K. Serwis sprawdzą stan podzespołów odpowiadających za bezpieczeństwo i zachowanie mobilności samochodu.

Wojna w Ukrainie spowodowała masową emigrację ludzi szukających pokoju i bezpieczeństwa. Części z nich udało się przekroczyć granicę własnymi samochodami, które mogą okazać się bardzo pomocne w podejmowaniu nowej pracy na terenie Polski.

Bezpłatna kontrola stanu pojazdu dla obywateli z Ukrainy zdjęcie w treści artykułu

– Wielu mieszkańców Ukrainy, opuszczając swój kraj, wsiadło do samochodu i wyjechało z ojczyzny, pozostawiając za sobą wszystko, co mieli. Chroniąc najcenniejsze – swoje życie – przyjechali do Polski i tu będą przez jakiś czas żyli i pracowali. Samochód, a zwłaszcza sprawny i bezpieczny samochód, może także okazać się ważnym źródłem utrzymania i pomóc w tym niezwykle trudnym czasie. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, aby pomóc w przyjaznej i bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdów w ramach naszej sieci warsztatów – mówi Jacek Adamus, koordynator sieci O.K Serwis.

Aby skorzystać z programu bezpłatnej kontroli, wystarczy wypełnić formularz w języku ukraińskim na stronie: https://www.okserwis.pl/online-booking-ua  lub zadzwonić pod numer 22 100 47 44 (obsługa w j. polskim). Po otrzymaniu zgłoszenia doradcy znajdą właściwy warsztat i skontaktują się z właścicielem pojazdu drogą mailową lub telefoniczną.

Kontrola stanu technicznego pojazdu obejmie weryfikację stanu podzespołów odpowiadających za bezpieczeństwo m.in. układów hamulcowego, napędowego, wydechowego, sprawdzenie stanu zawieszenia i opon oraz płynów eksploatacyjnych.

– Zdajemy sobie sprawę, że podczas wyjazdu z Ukrainy myśl o sprawnym aucie sprowadzała się jedynie do tego, aby dojechać do Polski. Jednak teraz, zadbanie o pojazd może okazać się kluczowe dla zachowania jego mobilności i zapewnienia sobie i rodzinie środków do życia. Chcemy pomóc w obszarze, w którym mamy największe kompetencje. Wykonujemy pierwszy krok w stronę tych, którzy chcieliby skorzystać z takiej kontroli. Czas pokaże, z jakim zainteresowaniem spotka się ta usługa i czy będzie przez nas rozwijana – dodaje Jacek Adamus.

Ze względów logistycznych akcją bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdu obejmuje samochody zarejestrowane w Ukrainie.  

Źródło: O.K. Serwis

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę