Beyond Zero w drodze po zerową emisję. Oto nowy SUV Toyoty

Kompaktowy SUV z linii bZ. Toyota prezentuje nowy koncept Toyota News

Toyota bZ Compact SUV Concept to zapowiedź kolejnego elektrycznego modelu spod znaku bZ (beyond Zero), który debiutuje na targach Los Angeles Auto Show 2022. Prototyp pokazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijać linia samochodów z bezemisyjnym napędem elektrycznym zaprojektowanych na platformie eTNGA. 

 

  • Toyota bZ Compact SUV Concept – prototyp kolejnego elektrycznego modelu z linii bZ debiutuje na targach Los Angeles Auto Show 2022.
  • Nowa koncepcja stylistyczna i ekologiczne materiały o niewielkim wpływie na środowisko.
  • Nowoczesne wnętrze o futurystycznym designie oraz osobisty asystent kierowcy i pasażerów.
  • bZ Compact SUV Concept sygnalizuje kierunek dalszego rozwoju linii samochodów elektrycznych beyond Zero.

Stylowy minimalizm i ekologiczny maksymalizm

Model bZ Compact SUV Concept został zaprojektowany według koncepcji stylistycznej „clean/vital”. Zakłada ona połączenie minimalistycznej formy, odpowiedniej dla auta elektrycznego, z energicznością, jaką daje odważne spojrzenie w przyszłość.

Nowy koncept nie tylko nie emituje żadnych spalin ani CO2, ale został wykonany z przyjaznych dla środowiska, zrównoważonych materiałów. Atuty te łączy ze stylowym wyglądem, dynamicznym napędem i bogatym wyposażeniem w najnowocześniejsze technologie.

samochod_elektryczny_Toyota_premiera_SUV_bZ_Compact_koncept Źródło: Toyota News

Futurystyczny design nowego konceptu to efekt połączenia aerodynamicznego nadwozia, nisko poprowadzonej linii dachu i bardzo krótkich zwisów. Dzięki temu auto wygląda na zwarte i zrywne. Projekt wnętrza jest równie nowoczesny, a jego unikalny charakter podkreśla wykończenie w jakości premium.

Projektanci sięgnęli po wiele rozwiązań przyjaznych dla środowiska, takie jak fotele i tapicerka wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego oraz z recyclingu. Wybór ten jest zgodny z koncepcją Beyond Zero (więcej niż bezemisyjność).

Samochód komunikuje się z pasażerami w kabinie za pośrednictwem osobistego asystenta. Jedną z jego funkcji są sygnały dźwiękowe i wizualne wyświetlane we wnętrzu w reakcji na polecenia kierowcy oraz osób podróżujących na miejscach z przodu i z tyłu.

komaktowy_suv_2022_bZ_Compact_SUV_Concept Źródło: Toyota News

Beyond Zero to koncepcja Toyoty, zgodnie z którą firma zamierza osiągnąć dla ochrony środowiska więcej niż samą tylko neutralność klimatyczną.

Wizja Beyond Zero zakłada, że aby wyeliminować emisję CO2 z motoryzacji, konieczna jest szeroka gama przystępnych i praktycznych pojazdów wyposażonych w różne zaawansowane technologie napędowe – zarówno bezemisyjne napędy elektryczne i wodorowe, jak i oparte na alternatywnych paliwach o zerowym bilansie emisji gazów cieplarnianych. Zróżnicowana oferta zelektryfikowanych samochodów, do której należą auta z linii bZ, pomoże Toyocie w osiągnięciu celu globalnej neutralności węglowej do 2050 roku.

Więcej informacji na temat nowego koncepcyjnego modelu bZ Compact SUV Toyota udostępni w grudniu 2022 roku.

Źródło: Toyota News

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę