Bentley Continental GT zdobywa nagrodę „Best Cars”

Bentley Continental GT zdobywa nagrodę „Best Cars” Bentley

Bentley Continental GT zdobył nagrodę „Best Cars” w plebiscycie organizowanym przez prestiżowy niemiecki magazyn Auto Motor und Sport. Ponad 101 000 czytelników prestiżowego tytułu głosowało na najlepsze modele spośród 422 samochodów w 13 kategoriach. To drugi rok z rzędu, gdy Continental GT zwycięża w kategorii  samochód luksusowy.

  • Czytelnicy niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” po raz drugi z rzędu wybrali Continentala GT jako zwycięzcę w kategorii zagraniczny samochód luksusowy.
  • Ponad 101 000 osób głosowało na najlepsze modele spośród 422 samochodów w 13 kategoriach.
  • W 2022 roku Bentley dostarczył najwięcej samochodów w swojej historii, a dwudrzwiowe modele Continental GT odpowiadają za prawie jedną trzecią sprzedaży marki.

Luksusowy Grand Tourer marki Bentley po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2003 roku, łącząc osiągi z najnowocześniejszą technologią i elegancją. Model, który znalazł uznanie czytelników „Auto Motor und Sport” to już trzecia generacja Continentala GT. Dzięki zaawansowanym funkcjom zorientowanym na kierowcę, a także wykorzystaniu silników V8 i W12, najnowszy Continental GT jest najbardziej dynamicznym samochodem drogowym, jaki kiedykolwiek zbudował brytyjski producent.

Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody od czytelników magazynu Auto Motor und Sport, jednego z najbardziej szanowanych tytułów motoryzacyjnych na świecie. W ciągu ostatnich 20 lat stale rozwijaliśmy model Continental GT, który nadal definiuje segment, który stworzył jako pierwszy. Zdobycie tej nagrody w klasie samochodów luksusowych drugi rok z rzędu napawa nas ogromną dumą. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali.

Powiedział Adrian Hallmark, prezes i dyrektor generalny Bentley Motors.

Bentley dostarczył 15 174 samochodów w 2022 roku, po raz pierwszy sprzedając ponad 15 000 pojazdów w ciągu jednego roku. Firma zanotowała także najlepszą w historii sprzedaż na rynku europejskim – region zamknął rok z dwucyfrowym wzrostem (11%), dostarczając do klientów 2809 egzemplarzy samochodów, wobec 2520 w 2021 roku. Sprzedaż modelu Continental GT w Europie stanowiła blisko 50%.

Bentley_Continental_GT Bentley

Źródło: Bentley

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę