BASF otwiera nowy budynek laboratorium

BASF otwiera nowy budynek laboratorium BASF
29.3.2022

Firma BASF otworzyła nowy budynek laboratorium, w którym prowadzi prace rozwojowe dotyczące samochodowych lakierów renowacyjnych oraz innych innowacyjnych rozwiązań. Obiekt znajduje się na terenie zakładów BASF w Münster w Niemczech.

Dział Coatings wzmacnia tym samym swoją globalną pozycję jako zorientowanego na przyszłość i innowacyjnego przedsiębiorstwa. – To kolejny element naszego pozycjonowania jako światowe centrum innowacyjne BASF Coatings. Uzupełniamy w ten sposób serię globalnych technicznych innowacji. Należy do nich koncepcja „Lean Lab”, którą realizujemy w tym zakładzie od 2018 roku, a także instalacja funkcjonalizacji powłok dla różnych branż – powiedziała Uta Holzenkamp, szefowa działu BASF Coatings.

Prace prowadzone w nowym budynku będą wkładem BASF Coatings na rzecz osiągnięcia zerowej netto emisji związków węgla przez BASF do 2050 r. – Budynek laboratorium jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju i opracowywaniu receptur zrównoważonych produktów, takich jak najnowocześniejsze renowacyjne lakiery wodne z serii Glasurit® 100 Line i R-M® AGILIS. Dzięki najniższej na rynku zawartości lotnych związków organicznych (VOC) są to najbardziej ekologiczne dostępne obecnie linie samochodowych lakierów renowacyjnych – powiedział Chris Titmarsh, szef Automotive Refinish Coatings Solutions EMEA.

Oprócz wytwarzania zrównoważonych produktów zakład nieustannie inwestuje w poprawę efektywności energetycznej i zwiększanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Nowe laboratoria są ogrzewane ciepłem resztkowym z zakładowej spalarni odpadów, rozprowadzanym w instalacji umieszczonej pod podłogą. Od początku roku elektryczność kupowana przez zakłady BASF Coatings w Münster i Würzburgu w Niemczech pochodzi ze 100-proc. ekologicznych elektrowni wiatrowych. W porównaniu z ubiegłym rokiem sam zakład w Münster przyczynił się w ten sposób do ograniczenia emisji CO2 o około 4000 t.

W budynku laboratorium, którego fasada mieni się w promieniach słońca sześcioma odcieniami szarości i błękitu, urządzono futurystyczne stanowiska pracy. Innowacyjny układ pracowni, magazynów, pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych umożliwia zupełnie nową, elastyczną formę współpracy. Zastosowana aranżacja przestrzeni nie tylko sprzyja efektywności i wydajności, ale także zachęca do wszechstronnego współdziałania i kreatywności.

Źródło: BASF

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę