Axalta gratuluje wygranej Innoptus Solar Team

Axalta gratuluje wygranej Innoptus Solar Team Axalta

Axalta gratuluje zespołowi Innoptus Solar Team z Uniwersytetu w Leuven w Belgii, obrony tytułu mistrza świata w klasie Project Challenger, w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge. 

Wyścig, zorganizowany pierwszy raz po przerwie od 2019 r., zakończył się w nadmorskim mieście Adelaide, w Australii Południowej. Samochód solarny Infinite podróżował z Darwin pokonując dystans o długości 3021 km. Pojazd przekroczył linię mety 26 października 2023 r. o godzinie 10:44 czasu australijskiego. 

Powiązane firmy

Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

Podczas projektowania i konstrukcji jednomiejscowego pojazdu zasilanego energią słoneczną, studenci z belgijskiego uniwersytetu wykazali się niezwyklą pomysłowością w zakresie inżynierii i innowacji. Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax, marki lakierów renowacyjnych Axalta

Gratulujemy całemu zespołowi tego imponującego osiągnięcia. To zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w podróży zespołu i zobaczyć, że ciężka praca się opłaciła – powiedział Olaf Adamek, Axalta Refinish Brand Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Zwycięska podróż Infinite trwała 34 godziny, 4 minuty i 41 sekund, czyli o 48 minut krócej niż w 2019 roku. Jadąc ze średnią prędkością 88,2 km/h, pojazd przekroczył linię mety w Adelajdzie z 20-minutową przewagą.

Samochód solarny został polakierowany w światowej klasy centrum szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, przy użyciu produktów z innowacyjnego systemu Ultra Performance Energy. Linia produktów wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię - Fast Cure Low Energy, która znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość powłoki.

Ultra Performance Energy to jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C, co doskonale wpisuje się w cele zespołu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ultra Performance Energy doskonale spisał się podczas wyścigu, wytrzymując ekstremalne upały i trudne warunki na trasie.

Pierwszy wyścig Bridgestone World Solar Challenge odbył się w 1987 r. Trasa o długości 3021 km obejmuje dziewięć obowiązkowych punktów kontrolnych, w których zespoły zatrzymują się i wykonują podstawowe czynności konserwacyjne. Uczestnicy pokonują dystans każdego dnia do godziny 17:00, a następnie rozbijają obóz na pustyni, gdziekolwiek się znajdują.

Źródło: Axalta Refinish

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę