Axalta zdobywa trzy prestiżowe nagrody Edison Awards 2023

Axalta zdobywa trzy prestiżowe nagrody Edison Awards 2023 Axalta

Axalta Coating Systems, czyli wiodąca globalna firma produkująca lakiery, niedawno poinformowała o zdobyciu aż trzech prestiżowych nagród Edison Awards. Farby proszkowe Abcite® 2060 Flame Spray, AquaEC® Flex oraz Self Priming Kitchen Cabinet Coating wygrały odpowiednio w kategoriach „Zrównoważony rozwój”, „Inteligentny transport” i „Materiałoznawstwo”. Nazwane na cześć Thomasa Edisona, nagrody Edison Awards honorują niektóre z najbardziej innowacyjnych nowych produktów, usług i liderów biznesu na świecie od 1987 roku.

Powiązane firmy

Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

Jesteśmy zachwyceni, że po raz piąty z rzędu otrzymaliśmy nagrodę Edison Awards. Nasze uznanie jest świadectwem tego, jak Axalta kontynuuje innowacyjne, inteligentne rozwiązania powierzchniowe dla lepszego życia i zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie wysokiej jakości, innowacyjnych produktów i usług, których oczekują nasi klienci – mówi Robert Roop, dyrektor ds. technologii w firmie Axalta.

Produkty Axalty uznane w tym roku to:

  • Abcite® 2060 wykorzystuje przełomową technologię Flame Spray i posiada wyjątkowe właściwości antykorozyjne i mechaniczne. Tradycyjne farby proszkowe mogą być nakładane tylko w warunkach produkcyjnych, gdzie dostępne są piece do utwardzania. Dzięki Abcite® 2060 duże konstrukcje metalowe są chronione na miejscu, a uszkodzenia mogą być łatwo naprawiane bez demontażu konstrukcji. Ta jednowarstwowa powłoka oferuje zrównoważone rozwiązanie w porównaniu z typowymi wielowarstwowymi powłokami płynnymi, nie emituje lotnych związków organicznych i może być nakładana bezpośrednio na metal bez konieczności stosowania podkładu, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty, a jednocześnie zapewnia zwiększoną trwałość, wydłużając okres eksploatacji aktywów.
  • AquaEC® Flex to zrównoważona powłoka elektryczna (e-coat), która ułatwia projektowanie pojazdów elektrycznych (EV). Produkt ten utwardza się w szerokim zakresie temperatur, zmniejszając emisję, eliminując materiały niebezpieczne i umożliwiając recykling wody. Zapewnia również lepszy wygląd, lepszą ochronę antykorozyjną krawędzi i większą elastyczność. Dzięki tej przełomowej technologii producenci OEM z branży motoryzacyjnej mogą współprodukować pojazdy elektryczne i standardowe pojazdy spalinowe na tej samej linii produkcyjnej. AquaEC® zapewnia, że krytyczne obszary, które przenoszą i chronią pakiety akumulatorów, są odpowiednio utwardzone z resztą ramy nadwozia.
  • Samoprzyczepna farba do szafek kuchennych Axalta została zaprojektowana tak, aby scalić tradycyjny system wykończeniowy składający się z trzech powłok w jedną powłokę, która zapewnia wyjątkową wydajność i estetykę.

Wszyscy zwycięzcy zostaną oficjalnie nagrodzeni podczas 36. wydarzenia Edison Awards™ w Fort Myers na Florydzie 19-21 kwietnia 2023 roku.

Źródło: Axalta

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę