Audi connect: cyfrowa integracja z autem

Audi connect: cyfrowa integracja z autem Audi

Marka skupia się na wydajnym ekosystemie technologicznym, który w jednym miejscu łączy wszystkie cyfrowe usługi Audi oraz daje łatwy dostęp do najważniejszych informacji o samochodzie. Audi connect oraz aplikacja myAudi zapewniają szybkie i bezproblemowe połączenie z najważniejszymi cyfrowymi usługami.

  • Dzięki aplikacji myAudi w łatwy sposób można sprawdzić informacje o samochodzie oraz umówić się na wizytę w serwisie
  • Usługa pozwala na szybkie planowanie trasy, uwzględniając na niej stacje ładowania
  • Ciągłe aktualizacje zapewniają zawsze aktualne mapy, które można przesłać bezpośrednio do samochodu

Audi connect łączy kierowcę, samochód i smartfon ze światem. To rozwiązanie pozwala w czasie rzeczywistym dostarczać informacje o natężeniu ruchu lub utrudnieniach drogowych. To jednak nie koniec – usługa zapewnia planowanie trasy i omijanie przeszkód, ale również wyznaczanie idealnych miejsc na postój i odkrywanie najciekawszych lokalizacji na trasie.

To idealnie rozwiązanie do planowania tras elektrycznym modelem Audi. Dzięki usłudze Audi connect e-tron planowanie trasy możesz rozpocząć w aplikacji myAudi z domu, za pomocą smartfona. Aplikacja pokaże najnowsze informacje na temat stacji ładowania na zaplanowanej trasie. Nie musisz się martwić, czy poziom naładowania baterii wystarczy, aby dotrzeć do celu.

Audi

Wszystko z poziomu smartfona

Istotnym elementem ekosystemu Audi connect jest aplikacja myAudi. To ona zapewnia dostęp do wszystkich informacji o samochodzie, a także o zbliżających się terminach przeglądów. Co więcej, wszystkie wizyty w serwisie u wybranych partnerów Audi można umówić bezpośrednio z poziomu aplikacji. W odpowiednim czasie aplikacja przypomni o zbliżającej się wizycie.

Wszystkie dane w aplikacji są zawsze aktualne. Regularnie udostępniane są aktualizacje map, które można łatwo przesłać do swojego Audi. myAudi zapewnia również dostęp do wszystkich niezbędnych informacji o samochodzie – można w niej sprawdzić poziom paliwa i oleju, przebieg, stan drzwi, ewentualne ostrzeżenia oraz nadchodzące terminy przeglądów.

Inforozrywka integruje cyfrowy świat

Nowe Audi Q6 e-tron to kolejny skok technologiczny marki – zarówno pod kątem wydajności, dzięki nowej platformie PPE, jak i nowo opracowanej architekturze elektronicznej E3 1.2. Nowy system informacyjno-rozrywkowy po raz pierwszy wykorzystuje system operacyjny Android Automotive. Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom jego treści, w tym najnowsze usługi Audi connect i udoskonalony planer trasy e-tron – dostępne w standardzie, są zawsze aktualne. Aplikacje takie jak YouTube można pobrać za pośrednictwem sklepu z zewnętrznymi aplikacjami, który jest bezpośrednio zintegrowany z MMI i nie wymaga smartfona.

Sklep zapewnia klientom dostęp do szerokiej gamy aplikacji. W chwili premiery dostępne będą aplikacje z następujących kategorii: muzyka, wideo, gry, nawigacja, parkowanie i ładowanie, produktywność, pogoda oraz serwisy informacyjne. Sklep jest stale rozwijany, a gama aplikacji będzie dostosowywana do specyfiki rynku.

Audi

Jak się połączyć?

Usługi Audi connect wymagają połączenia pojazdu z internetem. W zależności od kraju, modelu, roku produkcji i konfiguracji pojazd może być wyposażony we wbudowaną aktywną kartę SIM (e-SIM). Aby móc korzystać z niektórych usług (np. hotspot Wi-Fi, strumieniowe przesyłanie multimediów online, radio internetowe, radio hybrydowe, inne usługi oferowane za pośrednictwem aplikacji myAudi), należy zakupić odpowiedni pakiet danych u zewnętrznego operatora.

Dla pojazdów bez wbudowanej aktywnej karty SIM (e-SIM) można nawiązać połączenie z internetem, korzystając np. z własnej zewnętrznej karty SIM z pakietem danych. Wynikające z tego koszty obciążają klienta. W przypadku niektórych usług, np. raportu o stanie pojazdu (Audi connect z możliwością kontroli samochodu), konieczna jest rejestracja w myAudi, weryfikacja i ustawienie jako główny użytkownik. Jeśli chcesz korzystać z niektórych funkcji aplikacji myAudi, takich jak np. wysyłanie miejsc docelowych do pojazdu, dodatkowo musisz zalogować się do pojazdu za pomocą konta myAudi oraz hasła/PIN z myAudi. 

Źródło: Audi

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę