Twórca innowacyjnych standardów w Oprogramowaniu dla Motoryzacji – ASCO SYSTEMY INFORMATYCZNE

Twórca innowacyjnych standardów: ASCO SYSTEMY INFORMATYCZNE ASCO
23.11.2023

Firma Asco jako lider oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, posiada znaczące doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań dla tego sektora. Aby służyć przedsiębiorcom, przez ponad ćwierć wieku aktywnie poszerza swoją ofertę i reaguje na zmieniające się wymagania na rynku. Elastycznie dopasowuje się do oczekiwań klientów i umożliwia im efektywne zarządzanie czasem i finansami w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Firma reaguje na uwagi klientów, współtworzy z nimi rozwiązania, ciągle się rozwijając.

Sercem oprogramowania, które widnieje w portfolio firmy ASCO jest rozbudowany program magazynowo – sprzedażowy Firma2000. Zawiera wszystko co jest potrzebne do obsługi dużych, średnich i małych firm z branży motoryzacyjnej. Dzięki stałemu rozwojowi oraz automatyzacji wielu procesów, program daje swoim klientom możliwość do m.in.: 

 • importu faktur elektronicznych od ponad 70 dostawców z możliwością automatycznego zakładania kartotek;
 • integracji przepływu dokumentów w firmie;
 • komunikacji i składania zamówień online u dostawców wg określonych kryteriów;
 • wygodnego i szybkiego zamawiania firm kurierskich;
 • dodawania zdjęć i dokumentów;
 • obsługi rozliczeń z kontrahentami (eksport płatności do bankowości elektronicznej, import wyciągów);
 • tworzenia raportów magazynowych, sprzedaży, rotacji towarów i prowizji pracowników (sprzedaży i warsztatu);
 • obsługi zamienników rzeczywistych i wirtualnych, towarów zależnych, identycznych i powiązanych; 
 • integracji z pełną bazą danych TecDoc, w tym wgrania drzewa pojazdów z TecDoc;
 • współpracy z programami księgowymi;
 • obsługi kolektorów danych, czytników kodów kreskowych, drukarek etykiet oraz wag.

asco_f24_marketplace

Dla klientów którzy prowadzą działalność w oparciu o handel na platformach sprzedażowych, firma Asco przygotowała dedykowaną aplikację F24Marketplace. Umożliwia ona współpracę z platformami Allegro, eBay oraz Erli. Można z niej korzystać na komputerze lub dowolnym urządzeniu mobilnym za pomocą przeglądarki internetowej. F24Marketplace pozwala łatwo wystawiać i aktualizować aukcje, wykorzystując swoją kartotekę.

To kompleksowe rozwiązanie, które pobiera zamówienia z portali sprzedażowych do systemu F2000, umożliwiając prowadzenie sprzedaży na tych portalach. Najważniejsze możliwości aplikacji to:

 • masowe wystawianie aukcji używając kartoteki asortymentowej;
 • automatyczne połączenie towarów wystawianych z produktami Allegro;
 • uzupełnianie opisów aukcji treścią z katalogu TecDoc;
 • automatyczna aktualizacja cen i stanów aukcji;
 • obsługa API dostawców – komunikacja z dostawcami online;
 • możliwość aktualizacji z plików – dla dostawców wysyłających cenniki w plikach;
 • obsługa uaktualniania cen i stanów zestawów produktów;
 • pobieranie zamówień klientów z możliwością automatyzacji sprzedaży.

Oprogramowanie pozwala na integrację z wiodącymi hurtowaniami na rynku oraz obsługuje większość dostępnych firm spedycyjnych. Wspiera sprzedaż w modelu logistycznym – Dropshipping. Klienci opierający swoją sprzedaż na tym modelu przenoszą proces wysyłki na dostawcę. Odwrotnie, niż ma to miejsce w modelu klasycznym, gdzie wysyłkę organizuje sprzedawca końcowy.

Ta oszczędność czasu oraz pieniędzy pozwala skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów, poszerzaniu działalności czy rozwojowi biznesu, zamiast na logistyce magazynowej oraz transporcie. Produktem firmy ASCO, dedykowanym właścicielom warsztatów samochodowych, jest aplikacja F24 Workshop.

F24 dla urządzeń mobilnych działa zarówno na systemie Android jak i iOS. Rozwiązanie to stawia zupełnie nowe możliwości w zakresie zarządzania warsztatem. Zapewnia komfort i szybkość pracy. Z poziomu aplikacji możemy skontaktować się z klientem, głosowo zarządzać terminarzem oraz precyzyjnie tworzyć kosztorysy. Aplikacja F24 daje pełną kontrolę nad procesem dzięki intuicyjnej wyszukiwarce oraz połączeniu z danymi bazy GUS.

W konsekwencji współpracy Asco z producentem oprogramowania HaynesPro, użytkownicy mają dostęp do najnowszych danych serwisowych i naprawczych takich jak szczegółowe instrukcje napraw czy rysunki techniczne. Otrzymujemy również wskazówki diagnostyczne oraz pomoc przy obsłudze okresowej. Aplikacja zapewnia integrację z systemem VESA – unikalnym narzędziem do diagnostyki układów elektronicznych, które pomaga mechanikom w szybkiej, precyzyjnej identyfikacji usterek oraz błędów.

Elektroniczny odczyt danych z dowodów rejestracyjnych, wystawianie zleceń, obsługa kartoteki pojazdów, terminarza, cenników i historii napraw to tylko nieliczne z zalet oprogramowania. Aplikacja umożliwia przesyłanie powiadomień do klientów przez SMS/e-mail o zbliżającym się terminie przeglądu, napraw lub zmianie statusu zamówienia. Poza tymi funkcjami moduł warsztatowy ułatwia prowadzenie przechowalni opon oraz posiada dodatki pomocne w obsłudze wypożyczalni samochodów. Wyróżnia się rozbudowanymi opcjami generowania zamówień oraz posiada moduł produkcji i dekompletacji towaru.

Aplikacja mobilna F24 ułatwia proces rozliczania pracowników za wykonane zlecenia, co pozwala na skuteczne zarządzenie czasem pracy. Z myślą o firmach zajmujących się handlem w internecie, firma Asco stworzyła też aplikację Esklep – narzędzie przeznaczone do składania i obsługi zamówień. Esklep jest rozbudowanym systemem sklepu internetowego dla branży motoryzacyjnej, bezpośrednio połączonym z programem Firma2000.

asco_oprogramowanie

Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w sprzedaży w modelu B2B jak i B2C. Dzięki integracji z bazą danych TecDoc oraz VIN, dobór oraz zamawianie części są szybkie i precyzyjne. Esklep umożliwia pobieranie stanów magazynu i cen z hurtowni online jak i zamawianie towarów bezpośrednio u dostawców. Praca w modelu Dropshipping, w którym omijane jest magazynowanie towaru przez właściciela sklepu, to doskonały sposób na wzbogacenie oferty sprzedażowej oraz redukcję kosztów.

Głównymi atrybutami aplikacji Esklep są:

 • dostosowanie do urządzeń mobilnych;
 • automatyczne zamówienia u dostawców, sprawdzanie cen i stanów w czasie rzeczywistym;
 • podgląd zamówień i ich statusów oraz dokumentów księgowych;
 • obsługa płatności elektronicznych i systemów ratalnych;
 • automatyczne wystawianie listów przewozowych dla przewoźników,
 • wielojęzyczność, obsługa walut;
 • generowanie plików dla porównywarek cenowych, m.in. dla Ceneo, Google Shopping, Nokaut;
 • rozbudowana konfiguracja pod SEO i SEM, współpraca z Google Analytics i narzędziami dla webmasterów.

Dla klientów zarządzających hurtowniami gdzie logistyka magazynowania jest bardzo istotna, firma Asco oferuje moduł WMS – AsTer. Jest to dodatek do programu Firma2000. Służy on do obsługi magazynów wysokiego składowania – kompleksowego zarządzania ruchem towarów w magazynie za pomocą czytników kodów kreskowych.

System pozwala na kontrolę magazynu w zakresie przyjęć i wydań towarów, inwentaryzacji oraz czynności magazynierów. Wszystkie towary, regały, opakowania i wózki są identyfikowane przez system dzięki kodom kreskowym. AsTer służy również do analizy – na podstawie zgromadzonych informacji możemy uzyskać raporty, podsumowania i zestawienia konkretnych danych.

Rozwiązania dostarczane przez ASCO przynoszą obniżenie wydatków związanych z działalnością i zwiększenie efektywności pracy. Dzięki elastycznemu oprogramowaniu, jego intuicyjnemu charakterowi oraz krótkiemu czasowi wdrożenia nowych projektów, możliwe jest zadowolenie nawet tych klientów, którzy stawiają najbardziej wygórowane oczekiwania.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy

Artykuł sponsorowany ASCO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę