Alfa Romeo wyposaży nowe Tonale w EcoContact 6

Alfa Romeo wyposaży nowe Tonale w EcoContact 6 Stellantis

Alfa Romeo w swoim nowym modelu Tonale liczy na specjalistyczną wiedzę firmy Continental w zakresie oryginalnego wyposażenia, wyposażając kompaktowego SUV-a w 17 i 18-calowe opony premium EcoContact 6. Opony zaprojektowano z myślą o energooszczędnej i cichej jeździe. Charakterystyka opony EcoContact 6 jest odpowiednia zwłaszcza dla wersji z napędem hybrydowym.

  • Continental otrzymał ogólnoświatową homologację oryginalnego wyposażenia dla 17- i 18-calowych opon;
  • Opona EcoContact 6 została zaprojektowana z myślą o wyjątkowo cichej i energooszczędnej jeździe;
  • Tonale z napędem hybrydowym szczególnie zyskuje na ulepszonej charakterystyce opon.

W przypadku opony EcoContact 6 konstruktorzy z firmy Continental opracowali specjalną mieszankę gumową, która minimalizuje pochłanianie energii podczas ruchu pojazdu, a tym samym zmniejsza tarcie i opory toczenia. Poprawia to zarówno zużycie, jak i zużycie energii.

W 2022 roku niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung uznał oponę EcoContact 6 za zalecany wybór w zakresie oszczędności paliwa. Oprócz krótkiej drogi hamowania, opona premium charakteryzuje się asymetryczną geometrią rowków i lameli, która zapewnia wyjątkową przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach oraz doskonałą stabilność na zakrętach nawet przy dużych prędkościach. Zoptymalizowana konstrukcja bieżnika pomaga również zmniejszyć hałas toczenia opony, a tym samym poziom hałasu wewnątrz pojazdu.

continental_EcoContact6_alfa_romeo_tonale Continental

Od ponad dziesięciu lat programiści Continental optymalizują swoje opony, aby osiągnąć coraz niższe opory toczenia, niższy poziom hałasu i dłuższą żywotność – bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. W rezultacie wszystkie opony Continental nie tylko spełniają specyficzne potrzeby pojazdów elektrycznych, ale także pomagają zmniejszyć emisje z silników spalinowych w dłuższej perspektywie.

Ta linia opon jest zatwierdzona dla Alfa Romeo Tonale w następujących rozmiarach w wielu krajach:

  • EcoContact 6, 215/60 R 17 96V
  • EcoContact 6, 235/50 R 18 97V

Źródło: Continental

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę