British Automotive Holding ogłasza upadłość. Miał problem z Jaguarem

Problem Jaguara. British Automotive Holding ogłasza upadłość British Automotive Holding

29 sierpnia 2023 roku Zgromadzenie Wierzycieli spółki British Automotive Polska, która do końca listopada 2020 r. była generalnym importerem Jaguar Land Rover, odrzuciło układ BAP z wierzycielami.  Zdecydował o tym głos największego wierzyciela – Jaguar Land Rover – który jako jedyny zagłosował przeciw propozycji układowej.

W związku z odrzuceniem układu, oraz dokonanymi zajęciami na rachunkach bankowych podmiotów z Grupy, Zarząd British Automotive Holding podjął decyzję o zaprzestaniu działalności operacyjnej i wkroczeniu, przez wszystkie podmioty z Grupy, na ścieżkę upadłościową.

Decyzją Zgromadzenia Wierzycieli BAP, zmuszeni jesteśmy zakończyć w trybie natychmiastowym działalność operacyjną – komentuje Andrzej Nizio, prezes zarządu British Automotive Holding.

Jakie są konsekwencje?

Konsekwencją zaistniałej sytuacji jest niemożność dokończenia realizowanych napraw samochodów, jak i wywiązania się z zawartych umów sprzedaży samochodów. Obecnie Grupa prowadzi rozmowy z Inchcape JLR Polska, aby ustalić dalsze kroki postępowania w sposób najmniej uciążliwy dla klientów.

Źródło: British Automotive Holding

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę