Akcja Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo 2023 dobiegła końca

Podsumowanie akcji Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo 2023 Yanosik

Tegoroczna akcja Policji, Yanosika, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, Screen Network i innych partnerów: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” już dobiegła końca. W jej ramach kierowcy mogli sprawdzić bezpłatnie ustawienie świateł w swoim aucie, w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w całej Polsce. Jak wypadły wspólne działania Yanosika oraz Policji?

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – ile SKP wzięło udział?

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest organizowana rokrocznie, od kilku lat. Głównymi organizatorami działań są Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Yanosik, Instytut Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Screen Network.

Tegoroczna edycja trwała od 19 października do 15 grudnia 2023 r., a w jej ramach funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzali działania kontrolno-prewencyjne na terenie całego kraju, podczas których zwracali uwagę na światła pojazdu. Natomiast kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w całej Polsce.

Zmotoryzowani mieli do wyboru cztery, sobotnie, terminy: 21 października, 28 października, 18 listopada, 9 grudnia. Niektóre stacje oferowały również możliwość darmowego sprawdzenia świateł w aucie w piątki, poprzedzające wybrane odgórnie terminy.

W tym roku, w akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” wzięło udział 1 377 Stacji Kontroli Pojazdów (SKP) z całej Polski.

Yanosik przypominał kierowcom o sprawdzeniu świateł

Yanosik wykorzystał swoje zasięgi i promował możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł wśród kierowców, jednocześnie przypominając im o tym, jak istotną jest to kwestią w zakresie bezpiecznej jazdy. W tym celu powstała dedykowana akcji strona internetowa, którą odwiedziło prawie 144 tysiące internautów.

Zespół Yanosika komunikował działania również na swoim blogu, publikując artykuł opisujący szczegóły akcji. Wpis dotarł do 1 066 użytkowników. Nie zabrakło także komunikacji w kanałach social media - posty publikowane za pośrednictwem profilu Yanosika na Facebooku oraz Instagramie dotarły do 169 912 odbiorców, relacje średnio oglądało 3,5 tysiąca użytkowników, a filmy na Tik Toku zobaczyło 5 tys. użytkowników.

O akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” informowano także bezpośrednio w aplikacji, wykorzystując komunikaty graficzne, w postaci banerów, które wyświetlono 22 186 577 razy i kliknięto w nie 67 318 razy oraz POI, które wyświetlono na mapie w aplikacji 2 460 207 razy.

Akcja Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo 2023 dobiegła końca zdjęcie w treści artykułu

Yanosik zachęcał kierowców do bezpłatnego sprawdzenia świateł wysyłając personalizowane przypomnienia użytkownikom z bazy. Dedykowany działaniom mailing został otwarty przez 623 948 osób. 

Wiadomości push zostały wysłane w pierwszej turze do bazy 2,4 mln kierowców, z czego 1,6 mln wyświetliło treść, a 66 tysięcy kliknęło, by poznać szczegóły, a w drugiej turze do bazy 2,8 mln, ich treść wyświetliło 1,7 mln kierowców, a 83 tysiące kliknęły po szczegóły.

Kierowcy mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie Yanosika

Yanosik nie skupia się jedynie na okolicznościowych działaniach, a oferuje znacznie więcej swoim użytkownikom. Mogą oni liczyć na wsparcie przez cały rok, również w zakresie badań technicznych czy w poszukiwaniu najlepszego warsztatu mechanicznego.

Ponadto, każdy zainteresowany z łatwością może odnaleźć warsztat samochodowy dla swojego auta i jednocześnie sprawdzić, jak oceniają dane miejsce inni kierowcy.

Coroczne bezpłatne sprawdzenie ustawienia świateł

Akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” co roku cieszy się sporą popularnością wśród kierowców, którzy chętnie korzystają z możliwości bezpłatnego sprawdzenia ustawienia swoich świateł. To świetna inicjatywa, która realnie przekłada się na większe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, w którym widoczność jest ograniczona, a warunki jazdy pogorszone.

W przyszłym roku prawdopodobnie odbędzie się kolejna edycja akcji.

Źródło: Yanosik

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę