Wspólna akcja SKP z Policją – „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Akcja kontroli stanu i ustawienia świateł Karsten Paulick z Pixabay
7.10.2022

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji ponownie wyszło z inicjatywą przeprowadzenia wspólnie ze stacjami kontroli pojazdów akcji sprawdzenia prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach.

 

  • Z końcem października rusza tegoroczna edycja akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
  • W wybrane soboty kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach
  • PISKP poszukuje stacji kontroli pojazdów chętnych do udziału w akcji. Zgłoszenia należy przesłać do dnia 14 października

Hasło akcji brzmi: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Założenie jest takie, żeby w 4 soboty: 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia, kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach. Jest to zagadnienie szczególnie ważne jesienią, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Niewątpliwie jakość oświetlenia pojazdów wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Promocja akcji obejmie publikację danych adresowych stacji kontroli pojazdów, w których będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie i stan świateł. Poza KG Policji i Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów w akcji wezmą udział także: Instytut Transportu Samochodowego, PZM, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Screen Network  oraz  Firma Neptis S.A. – operator aplikacji Yanosik.

PISKP poszukuje chętnych do udziału w akcji stacji kontroli pojazdów, które umożliwią na swoich stacjach kontroli pojazdów bezpłatne sprawdzenie prawidłowości ustawienia i stanu świateł w następujące soboty:

  • 22 października,
  • 5 i 19 listopada,
  • 3 grudnia 2022 r.

Chętni proszeni są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia udziału w akcji do dnia 14 października 2022 r. włącznie na adres mailowy: biuro@piskp.pl, faksem (22 811 28 78) lub pocztą na adres Izby.

Więcej informacji i formularz zgłoszenia udziału w akcji dostępne na stronie: https://piskp.pl/twoje-swiatla-nasze-bezpieczenstwo-wspolna-akcja-skp-z-policja-3/.

Źródło: PISKP

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę