AISIN wprowadza nowy płyn hamulcowy

AISIN wprowadza nowy płyn hamulcowy AISIN

Firma AISIN nieustannie wzbogaca swoją ofertę produktów hamulcowych pod znaną na całym świecie marką ADVICS, aby sprostać wymaganiom rynku. Biorąc to pod uwagę, producent wprowadza obecnie na rynek swój nowy płyn hamulcowy klasy premium DOT 5.1, przeznaczony zarówno do pojazdów spalinowych, jak i hybrydowych oraz elektrycznych.

Szeroko znana dzięki jednej z niewielu dostępnych na rynku ofert kompletnych systemów, należąca do grupy AISIN firma ADVICS jest w pełni świadoma kluczowej roli, jaką płyny hamulcowe odgrywają w mechanizmach hamulcowych, niezwykle istotnych dla bezpieczeństwa kierowców.

Właśnie dlatego firma wyspecjalizowana w dziedzinie układów hamulcowych uzupełnia obecnie swoją ofertę o zupełnie nowy płyn hamulcowy premium. Jest on przeznaczony dla pojazdów wyposażonych we wszystkie rodzaje silników, w tym hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV), których rosnąca liczba sprawia, że stanowią coraz bardziej istotny segment rynku.

Chociaż pod względem hamowania nie mają one żadnej szczególnej specyfiki w porównaniu z silnikami spalinowymi, w pojazdach elektrycznych i hybrydowych cała moc przyspieszenia jest dostępna nawet przy niskich obrotach. Dlatego konieczne jest, aby od samego początku zapewnić optymalną siłę hamowania i stosować płyny hamulcowe klasy premium.

Produkt został wprowadzony na rynek przez firmę ADVICS w czerwcu i jest już dostępny w magazynie w wersji DOT 5.1. ten nowy produkt klasy premium, sprzedawany w puszkach o pojemności 500 ml, jest odpowiedni dla pojazdów najnowszej generacji. Umożliwia to producentowi pokrycie dużej części floty pojazdów, dzięki kompatybilności ze starszymi modelami wymagającymi wersji DOT 3 lub DOT 4.

Pod względem technicznym nowy płyn hamulcowy zapewnia doskonałe osiągi dzięki wyższej temperaturze wrzenia oraz wrzenia na mokro. Jego niska lepkość w połączeniu z niską przewodnością i lepszą odpornością na korozję jest również korzystna dla całego układu hamulcowego pojazdu.

Firma AISIN zaprezentuje swój nowy płyn hamulcowy podczas targów Equip Auto Lyon (Francja), w których będzie brać udział w dniach od 28 do 30 września.

Źródło: AISIN

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę