Znamy najlepszych mechaników w Polsce

Znamy najlepszych mechaników w Polsce ORLEN OIL

Za nami XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Finały odbyły się podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

Blisko 10,5 tys. półfinalistów – zawodowych i młodych mechaników wraz z opiekunami – to bilans tegorocznych Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały odbyły się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. podczas Poznań Motor Show w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Finałowa rozgrywka przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Eksplozja pozytywnej energii, ogromna motywacja do zdobywania wiedzy, zdrowa rywalizacja, radość ze zwycięstwa i potężna dawka profesjonalnej edukacji zagrzewały do działania uczestników i partnerów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbywały się w 7. kategoriach: 

  • Młody Mechanik,
  • Elektromobilni,
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych,
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych,
  • Młody Lakiernik,
  • Mechanik Zawodowy,
  • Młody Mechanik Motocyklowy.

Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkali się w hali nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie walczyli o tytuł najlepszego mechanika w swojej kategorii podczas konkurencji praktycznych przygotowanych przez partnerów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. 

Partnerem strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest PLATINUM ORLEN OIL.

– Gratuluję Wam, że tutaj jesteście – bo, to już jest wielka wygrana. Życzę, aby udało Wam się dzisiaj zdobyć główne nagrody, ale postarajcie się również wykorzystać ten czas dla siebie, skorzystajcie z wiedzy technologicznej naszych ekspertów i ambasadorów, żeby umiejętności, które tu zdobędziecie zaowocowały i były Waszą wartością w życiu zawodowym. Na rynku jest wielu mechaników, ale o dobrych bardzo trudno. Wierzę, że to Wy będziecie świetnymi fachowcami, bo w Waszych rękach leży nasze bezpieczeństwo – mówiła Anita Wierciak-Kaperek, Dyrektor Biura Marketingu ORLEN OIL.

Młodym i zawodowym mechanikom kibicowali Ambasadorowie marki PLATINUM ORLEN OIL: Kuba Przygoński, Miko Marczyk i po raz pierwszy w tym roku Kajetan Kajetanowicz, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Wyjątkową atrakcją były bezpośrednie spotkania, rozmowy i konkurencje przygotowane przez mistrzów motorosportu, a także ich rajdówki eksponowane na okazałym stoisku marki. 

– Dziś występuję w roli profesora. Bardzo się cieszę, że mogę się tu z Wami spotkać. A czeka na Was wyjątkowa nagroda – najlepszy uczestnik mojej konkurencji usiądzie na fotelu obok mnie i posmakuje ducha sportowej jazdy – mówił Miko Marczyk. 

Kuba Przygoński także przygotował nagrodę specjalną. – To staż w moim garażu, wyjątkowa możliwość sprawdzenia na czym polega praca mechanika w zespole rajdowym – mówił.

Kajetan Kajetanowicz zachęcał młodych ludzi do wyboru właśnie takiej ścieżki kariery. – W motorsporcie bardzo potrzebujemy dobrych mechaników. To praca pełna wyzwań, trudna, ale jednocześnie dająca adrenalinę. Warto spróbować – mówił Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy. – Z ogromną radością wspieramy kolejną edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a nasze zaangażowanie zdecydowanie wykracza poza same finały. To także pokazowe lekcje praktyczne w szkołach, szkolenia produktowe oraz materiały edukacyjne przygotowywane w różnych formach przez naszych ekspertów. Z przyjemnością gościmy młodzież w naszych zakładach, gdzie może bezpośrednio prześledzić proces tworzenia naszych produktów – mówił Marcin Strojny, Członek Zarządu ds. Handlowych ORLEN OIL.

W przygotowanie konkurencji praktycznych zaangażowani byli partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wśród nich m.in. ZF Aftermarket, VARTA, ANWIL, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, Integra Software, John Deere, Grupa DBK, Yanosik, Axalta z marką Standox, Anest Iwata, Mirka, TEXA, STAG Autogas Systems, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Auto-Test, Centrum Modelowania Przestrzennego, Yamaha i EVB. Część firm zdecydowała się na dłuższą, trzyletnią współpracę z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników. 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są patronaty honorowe: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego z Prezesem Jakubem Farysiem, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodów, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz szeregu instytucji rządowych i branżowych.

O wsparcie technologiczne XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zadbał Partner Edukacyjno-Technologiczny – Predator Gaming. Partnerem edukacyjnym jest firma VULCAN – lider na rynku oprogramowania dla oświaty.

Źródło: ORLEN OIL

Galeria artykułu

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę