Zmieniamy mobilność: ZF zaprasza do udziału w Open Source Mobility Hackathon

Zmieniamy mobilność: ZF zaprasza do udziału w Open Source Mo
3.12.2021

Firma ZF zaprasza do udziału w globalnym, wirtualnym ZF Open Source Mobility Hackathon 2022, który odbędzie się podczas targów Consumer Electronics Show w dniach od 5 do 7 stycznia 2022 r. 

 

  • Nagroda: 10 000 $ dla najbardziej obiecującego pomysłu w przypadku jego wdrożenia i wypracowania modelu biznesowego, wsparcie przy wprowadzeniu produktu na rynek
  • Globalny, wirtualny hackathon odbędzie się w dniach 5-7 stycznia 2022 r.
  • Dla osób indywidualnych, zespołów i start-upów
  • Rejestracja do 3 stycznia na www.zf-event.com/hackathon  

Mobilność jest nieodłącznym elementem naszego życia, a transformacja tego rynku jest szybka i dynamiczna. Zrównoważony rozwój, dekarbonizacja, elektryfikacja, autonomiczna jazda czy mobilność intermodalna to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi sektor motoryzacyjny.

Aby podjąć się rozwiązania niektórych z tych wyzwań, firma ZF zaprasza do udziału w globalnym, wirtualnym ZF Open Source Mobility Hackathon 2022, który odbędzie się podczas targów Consumer Electronics Show w dniach od 5 do 7 stycznia 2022 r.  Zadaniem uczestników tego hackatonu będzie stworzenie pomysłu, prototypu lub nawet produktu i uzyskanie szansy nie tylko na zdobycie nagrody w wysokości 10 000 USD, ale także na późniejsze komercyjne wdrożenie swojego rozwiązania.

Firma ZF poszukuje osób, zespołów lub start-upów, które w ciągu 48 godzin zaprojektują lub opracują rozwiązanie oparte na technologii open source dla przyszłej mobilności. Uczestnikami konkursu mogą być studenci, półprofesjonaliści lub profesjonaliści.

ZF przedstawi zadania w pięciu różnych dziedzinach:

Open Source i hardware
Mobilność wymaga sprzętu i związanego z nim oprogramowania. Czy w tej dziedzinie można wykorzystać Open Source w nowy sposób?

Open Source i bezpieczeństwo w samochodzie
Co z potrzebą bezpieczeństwa naszej przyszłej mobilności? Czy autonomiczne samochody są wystarczająco bezpieczne, czy też potrzebujemy nowych architektur lub aplikacji aby uniknąć awarii samochodu?

Platforma danych open source
Mobilność nowej generacji generuje ogromne ilości danych. Jak możemy wykorzystać te dane, aby zapewnić lepsze rozwiązania dla mobilności?

Open source dla intermodalnych sieci mobilności miejskiej
Każdy pojazd w nowej mobilności będzie podłączony do sieci mobilności. Ale jak mogą one wymieniać dane i jak wszyscy dostawcy mobilności mogą się nawzajem zrozumieć?

Kryptowaluty i technologie blockchain w motoryzacji
Czy w obszarze mobilności istnieje zapotrzebowanie biznesowe na technologie takie jak tokeny niezbywalne (NFT), blockchain lub nowe waluty kryptograficzne?

Powyższe tematy są wstępnymi propozycjami i mogą ulec zmianie do czasu hackathonu.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę