AutoExpert
Reklama
Reklama

Zmiany w zarządzie i nowe kierunki działania firmy ZF

Preview
Volkswagen
30.7.2020
Reklama
Reklama

Rada Nadzorcza ZF, podczas swojego zwyczajnego posiedzenia, powołała Stephana von Schuckmanna (46) na stanowisko nowego członka Zarządu firmy. Stephan von Schuckmann, który obecnie kieruje dywizją Car Powertrain Technology, z dniem 1 stycznia 2021 r. zastąpi w Zarządzie Michaela Hankela (63). Hankel przejdzie na emeryturę po 17 udanych latach pracy w firmie. Rada Nadzorcza zdecydowała również o utworzeniu nowej dywizji z dotychczasowych dywizji Car Powertrain Technology i E-Mobility w celu zaoferowania klientom zelektryfikowanych rozwiązań napędowych z jednego źródła. W przyszłości firma ZF nie będzie rozwijać komponentów do napędów silników spalinowych, lecz skoncentruje się na pojazdach hybrydowych typu plug-in o dużym zasięgu oraz pojazdach wyłącznie elektrycznych.

Preview
Stephan von Schuckmann
od jesieni 2018 r. kieruje dywizją
Car Powertrain Technology
z siedzibą w Saarbrücken,
w Niemczech. 

Stephan von Schuckmann od jesieni 2018 r. kieruje dywizją Car Powertrain Technology z siedzibą w Saarbrücken, w Niemczech. Absolwent ekonomii dołączył do grupy ZF w 2003 r. i zajmował różne stanowiska kierownicze, m.in. dyrektora handlowego ZF Lenksysteme Hungária Kft. w Egerze (Węgry) oraz szefa działu Global Aftermarket i Small-Series Business Unit w ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd (Niemcy). W 2015 r. von Schuckmann dołączył do dywizji Car Powertrain Technology jako starszy wiceprezes ds. finansów, controllingu, IT i zarządzania procesami, a następnie objął stanowisko szefa dywizji.

Powołanie Stephana von Schuckmanna do Zarządu ZF z dniem 1 stycznia 2021 r. zbiega się w czasie z istotną zmianą w strukturze Grupy, polegającej na stworzeniu nowej dywizji, po połączeniu dwóch obecnych - Car Powertrain Technology i E-Mobility. Dzięki temu ZF połączy swoje kompetencje, aby lepiej sprostać procesom rosnącej elektryfikacji w segmencie samochodów osobowych, i jeszcze bardziej przyspieszyć transformację w kierunku hybryd typu plug-in oraz napędów elektrycznych. W przyszłości firma ZF nie będzie już rozwijać komponentów układów napędowych do pojazdów z silnikami czysto spalinowymi.

Wraz z powołaniem Stephana von Schuckmanna na stanowisko szefa nowej dywizji i członka Zarządu ZF, wyłoniliśmy spośród nas lidera, który doskonale zna branżę samochodowych układów napędowych.Wzmocni on pozycję ZF w obszarze elektromobilności – powiedział dr inż. Franz-Josef Paefgen, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZF

Reklama

                                                                 

Powiązane firmy

Reklama

 Podziękowania dla Michaela Hankela

Preview
Michael Hankel dołączył
w 2003 r. do zarządu
dawnego ZF Sachs AG
w Schweinfurcie.

Dr Paefgen podziękował Michaelowi Hankelowi, który 31 grudnia 2020 r. opuści Zarząd ZF, za jego wieloletnie zaangażowanie, mówiąc  – Michael Hankel z powodzeniem przyczynił się do transformacji całej Grupy. Wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem w digitalizację produkcji ZF poprzez wprowadzenie aplikacji Smart Industry. Zawdzięczamy mu wdrożenie Systemu Produkcyjnego ZF na całym świecie, oraz znacząco przyczynił się do stworzenia wydajnej globalnej sieci produkcyjnej. W imieniu firmy życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Michael Hankel dołączył w 2003 r. do zarządu dawnego ZF Sachs AG w Schweinfurcie, gdzie był odpowiedzialny za dywizję Chassis Systems. W 2007 r. został prezesem Zarządu ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd w Niemczech. Od 2013 r. Michael Hankel jest członkiem Zarządu ZF, gdzie odpowiada za dywizje Car Powertrain Technology oraz E-Mobility Divisions, a także za obszar Produkcji Korporacyjnej oraz zarządzanie kluczowymi klientami z sektora samochodów osobowych w Europie i Ameryce Północnej.

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama