AutoExpert
Reklama
Reklama

Zmiany w kierownictwie działu powłok do pojazdów użytkowych firmy Axalta

Preview
Axalta Coating System
12.10.2020
Reklama
Reklama

Steve Markevich odchodzi z firmy po siedmiu latach pomyślnej współpracy.

Firma Axalta Coating Systems Ltd. (NYSE: AXTA) ogłosiła odejście Steve'a Markevicha, który od 2013 r. z powodzeniem sprawował nadzór na działem powłok do pojazdów użytkowych i od 2016 r. sprawował pieczę nad rynkiem chińskim.

Reklama

W związku z tym, do zespołu firmy w roli Senior Vice President, Global Transportation Coatings, od 12 października 2020 r. dołącza Hadi Awada. Będzie on odpowiedzialny za dział powłok dla pojazdów użytkowych i ciężarowych.

Robert Bryant, Axalta CEO powiedział – Pragnę podziękować Steve'owi za jego liczne osiągnięcia w firmie. Firma nie byłaby dziś tu, gdzie jest, bez jego ogromnego wkładu na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. To dzięki niemu jesteśmy liderem branży powłok do pojazdów użytkowych. Steve wraz z zespołem pozyskał wiele cennych kontraktów, poczynił ogromne postępy w działalności na rynku chińskim i przetarł szlaki w obszarze powłok do wnętrz samochodowych. Steve będzie z nami do 2 listopada, co pozwoli na płynne przejęcie jego obowiązków.

– Z ogromną radością witam Hadiego w zespole kierowniczym firmy. Będzie on odgrywał kluczową rolę w naszym dalszym rozwoju i umacnianiu pozycji w branży powłok do pojazdów użytkowych – kontynuował Robert Bryant. – Hadi dysponuje dogłębną wiedzą z dziedziny handlu oraz bogatym doświadczeniem w zarządzaniu firmami, które nieustannie się rozwijają, aby zaspokajać potrzeby klientów. Co więcej, bardzo koncentruje się na budowaniu bliskich relacji z klientami i z pasją podchodzi do pełnienia funkcji lidera zespołu. Jestem przekonany, że praca Hadiego oraz wyjątkowego zespołu kierowniczego działu transportation przyczyni się do rozwoju naszej działalności w segmencie pojazdów użytkowych i ciężarowych – zarówno w istniejących, jak i mniej rozwiniętych obszarach branży transportowej.

Powiązane firmy

Reklama

Hadi Awada pracował wcześniej w firmie Faurecia, będącej liderem w branży motoryzacyjnej, gdzie zajmował różne stanowiska o stale rosnącym zakresie odpowiedzialności. W ostatnim czasie zajmował stanowisko prezesa w Clean Mobility na Amerykę Północną i był członkiem zarządu firmy Faurecia na Amerykę Północną. Do jego obowiązków należało zarządzanie firmą o wartości wielu miliardów dolarów oraz rozwój i wdrażanie nowych technologii dla klientów poszukujących innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań. Wcześniej pracował w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Azji, w tym w chińskiej jednostce firmy Faurecia odpowiedzialnej za technologie kontroli emisji. Po uzyskaniu tytułu B.A. z University of Toledo podjął pracę w Ford Motor Company.

– Do pracy w firmie Axalta przyciągnął mnie duch jej przedsiębiorczości. Z niecierpliwością czekam na możliwość identyfikowania pojawiających się możliwości i opracowywania nowych produktów i usług, które będą zaspokajać zmieniające się potrzeby naszych klientów – mówi Hadi Awada.

Steve Markevich powiedział – Zawsze miałem przywilej współpracowania z zaangażowanymi, poświęconymi pracy i przedsiębiorczymi ludźmi – od wyodrębnienia jednostki przez debiut na giełdzie po wyznaczenie odpowiedniej ścieżki jej rozwoju. Wiem, że firma jest w dobrych rękach i na dobrej drodze. Dlatego z niecierpliwością czekam na jej dalsze sukcesy.

Źródło: Axalta Coating Systems

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama