Zielone tablice rejestracyjne dla pojazdów elektrycznych

AC
19.2.2019

Od przyszłego roku właściciele samochodów z napędem elektrycznym, a także wodorowym, otrzymają nowy rodzaj tablic rejestracyjnych, który jednak od standardowych tablic będzie się wyróżniał jedynie zielonym tłem.

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury zakłada wprowadzenie nowego typu blach od początku przyszłego roku, czym realizuje przepisy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Zielony kolor tablic wraz ze specjalnymi znakami legalizacyjnymi pojawią się na wszystkich rodzajach blach: jednorzędowych i dwurzędowych, pomniejszonych, indywidualnych, a także na tablicach dla jednośladów. Pozostałe elementy tablicy, w tym wielkość, kolor i czcionka liter oraz cyfr pozostaną identyczne jak w stosowanych dziś tablicach.

Dotychczasowi właściciele samochodów elektrycznych oraz na paliwo wodorowe będą mogli zachować obecne blachy bądź wnioskować o wyrobienie nowych. Zielone tablice mają pomóc w szybkiej identyfikacji pojazdów napędzanych prądem bądź wodorem, co jest istotne w tych miastach, gdzie funkcjonują buspasy lub strefy czystego transportu, gdzie tego typu samochody mogą poruszać się bezkarnie.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę