ZF [pro]Tech

ZF [pro]Tech ZF Aftermarket
11.6.2021

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do warsztatów, które zajmują się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszeń i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów – zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

 

Nazwa sieci warsztatowej

ZF [pro]Tech

Rodzaj działalności

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do warsztatów, które zajmują się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszeń i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów – zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. W Polsce projekt wystartował w czerwcu 2018 r. Jego podstawowym celem jest udzielenie bezpośredniego wsparcia technicznego pracownikom warsztatów. Uczestnicy programu zyskują dostęp do technologii stosowanych w produktach marek ZF Aftermarket: Lemförder, SACHS, TRW i ZF. Ponadto dzięki bogatej ofercie szkoleń mają możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Liczba zrzeszonych

413 warsztatów

Zakres usług

Koncept oferuje 2 rodzaje członkostwa: ZF [pro]Tech start i ZF [pro]Tech plus. W każdym z nich partnerzy otrzymują do dyspozycji specjalnie przygotowany portal internetowy z pełną ofertą szkoleń, ich szczegółowymi opisami i programem wraz z możliwością rezerwacji. Platforma daje dostęp do katalogów produktów, informacji technicznych i praktycznych wskazówek (również w formie krótkich filmów poradnikowych). Dostępne są także instrukcje montażowe i wykaz akcji serwisowych prowadzonych przez producentów pojazdów. Partnerzy zrzeszeni w ramach zaawansowanej wersji programu ZF [pro]Tech plus w ramach opłaty członkowskiej dostają bezpłatny dostęp do 2-dniowego szkolenia technicznego. Tematyka szkoleń jest dostosowywana do aktualnych trendów i oczekiwań rynkowych. Szkoleniowcy kładą duży nacisk na część praktyczną.

ZF [pro]Tech koncept warsztatowy

Korzyści z przystąpienia do sieci

  • Dostęp do instrukcji montażowych.
  • Portal on-line – wszystkie dane dostępne w jednym miejscu.
  • Informacje techniczne i montażowe dostępne przez infolinię produktową.
  • Praktyczne szkolenia techniczne przeprowadzane na specjalnie przygotowanych pojazdach.
  • Wsparcie osobistego opiekuna.
  • Wsparcie eksperta z zakresu serwisowania i naprawy automatycznych skrzyń biegów.
  • Dostęp do akcji serwisowych producentów pojazdów.
  • Ścisła współpraca z ZF Aftermarket.

Zobowiązania członków

Utrzymywanie aktywnej współpracy handlowej poprzez zaopatrywanie się w części marek, które należą do portfolio ZF Aftermarket, czyli LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF.

Główne kryteria wstąpienia do sieci

Warsztaty zainteresowane przystąpieniem do jednej z opcji konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech muszą wejść na stronę www.protech.zf.com i dokonać rejestracji, podczas której dokonają wyboru opcji członkostwa. W przypadku wybrania ZF [pro]Tech plus warsztat zostanie odwiedzony przez naszego przedstawiciela i zobowiązany do podpisania umowy partnerskiej.

Właściciel sieci

ZF Aftermarket – właściciel marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF.

Sposób komunikacji wewnątrz sieci

Informacje dla partnerów przekazywane są za pomocą poczty elektronicznej, newsletterów i platformy internetowej, infolinii produktowej, a także w ramach kontaktu z osobistym opiekunem.

Dostawy i czas realizacji

Dystrybucja produktów ZF Aftermarket odbywa się przez sieć dystrybutorów. Lista oficjalnych dystrybutorów marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW i ZF jest dostępna na stronie internetowej: www.aftermarket.zf.com/pl

Plany rozwoju

Rosnąca potrzeba szkoleń, która wynika ze zmieniających się trendów w motoryzacji, powoduje, że nieustannie pracujemy nad rozwijaniem oferty szkoleń. W ramach konceptu ZF [pro]Tech chcemy wspierać mechaników niezależnych warsztatów w wyzwaniach związanych z serwisowaniem i naprawą pojazdów elektrycznych czy hybrydowych.

Szczegółowe informacje na temat każdego szkolenia można znaleźć na platformie www.protech.zf.com

Właściciel sieci:

logo ZF [pro]Tech ZF Aftermarket

 

Kontakt:

Maciej Fedorowicz ZF
Maciej Fedorowicz
Ekspert ds. konceptów warsztatowych na terenie Polski południowej
maciej.fedorowicz@zf.com
tel. +48 795 112 931
Grzegorz Arbajter ZF
Grzegorz Arbajter
Ekspert ds. konceptów warsztatowych na terenie Polski centralnej i północnej
grzegorz.arbajter@zf.com
tel. +48 600 502 110

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę