ZF Aftermarket powiększa ofertę klocków hamulcowych TRW Electric Blue

ZF Aftermarket
21.5.2019

We wrześniu 2018 roku firma ZF Aftermarket zaprezentowała nowy produkt marki TRW, specjalnie zaprojektowany i przeznaczony do pojazdów elektrycznych. Portfolio klocków hamulcowych, znanych jako Electric Blue, zostanie rozszerzone o produkty skierowane do pojazdów hybrydowych, które są już w fazie testów.

Nowa generacja klocków hamulcowych marki TRW wyróżnia się znaczącą redukcją hałasu wewnątrz pojazdu oraz ograniczeniem pylenia okładzin hamulcowych. Portfolio produktów, których premiera miała miejsce podczas targów Automechanika we Frankfurcie we wrześniu 2018 roku, obejmuje już 97% europejskiego parku samochodów elektrycznych, w tym modeli takich jak Tesla i Nissan Leaf. Rozwój programu nadal trwa, a jego kolejnym krokiem jest uzupełnienie oferty o pojazdy hybrydowe, do których adresowane produkty są już w fazie testów. Po ich zakończeniu, w ciągu kolejnych miesięcy nowa gama asortymentu zostanie wprowadzona na rynek.

Reklama

Przetestowane pod kątem czynnika NVH

Badania wzbudziły obawy dotyczące braku hałasu wytwarzanego przez pojazdy elektryczne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jednak, jeśli chodzi o komfort kierowcy, hałas podzespołów i wibracje dostające się do wnętrza pojazdu są niedopuszczalne. Testy pokazują, że TRW Electric Blue wykonane w rewolucyjnej, nowej formule materiałowej wytwarzają mniejszy poziom czynnika NVH (hałas, wibracje oraz uciążliwość działania), gdy są wspierane przez specjalną wielowarstwową podkładkę i powlekane powłokami tłumiącymi hałas.

Powiązane firmy

Reklama

Rynek się zmienia

ZF szacuje, że do 2030 r. około jedna trzecia wszystkich samochodów wyprodukowanych na całym świecie będzie stanowić wyłącznie elektryczne lub hybrydowe pojazdy elektryczne. Na skalę tą wpływają strategie zachęcające kierowców, floty i gminy do zakupu samochodów bezemisyjnych. Obecnie w 200 europejskich miastach funkcjonują strefy nisko emisyjne. Przykład Londynu pokazuje, jaki może być kolejny krok – to pierwsze miasto, które wprowadziło strefę „ultra-niskiej” emisji.

W przypadku niektórych warsztatów coraz silniejsze odchodzenie od konwencjonalnych pojazdów na rzecz elektrycznych jest powodem do niepokoju. ZF Aftermarket aktywnie wpływa na kształt przyszłego niezależnego rynku warsztatowego, opracowując szkolenia umożliwiające mechanikom poznanie technologii związanych z układami wysokiego napięcia i bezpieczeństwa przy pracy z podzespołami elektrycznymi.

Pojazdy elektryczne są tutaj i już zostaną. Dystrybutorzy i warsztaty, które dostosowują się do tej zmiany, będą długofalowymi liderami skazanymi na sukces. Cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenia ZF Aftermarket
z układów wysokiego napięcia pozwalają naszym klientom i partnerom nabyć kluczowe umiejętności i kwalifikacje, których będą potrzebować w celu opanowania złożonych technologii przyszłości na wczesnym etapie ich wdrażania – stwierdził Helmut Ernst, prezes ZF Aftermarket.

Źródło: ZF Aftermarket

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę