ZF Aftermarket Live: Trzydniowe wydarzenie online na targach Automechanika we Frankfurcie

ZF Aftermarket Live ZF
3.8.2021

ZF Aftermarket Live to trzydniowe wydarzenie online na targach Automechanika we Frankfurcie, na których ZF Aftermarket przedstawi najważniejsze informacje dla rynku części zamiennych i klientów flotowych.

 

  • Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze strategią firmy ZF Aftermarket dotyczącą ekologicznych i opartych na danych rozwiązań dla mobilności nowej generacji
  • ZF Aftermarket prezentuje rozszerzone portfolio dla pojazdów użytkowych i klientów flotowych
  • Warsztaty otrzymają możliwość uzyskania certyfikatu na bezpłatnych szkoleniach online oraz wzięcia udziału w dyskusjach branżowych na żywo

Po raz pierwszy wiodące na świecie targi techniki motoryzacyjnej Automechanika Frankfurt przybiorą formę wydarzenia hybrydowego. W dniach 14-16 września „Automechanika Digital Plus” odbędzie się we Frankfurcie nad Menem zarówno stacjonarnie, jak również online. ZF Aftermarket spotka się z klientami na platformie internetowej „ZF Aftermarket Live”. Podczas trzydniowego wydarzenia klienci i warsztaty partnerskie zapoznają się z najnowszymi informacjami o firmie oraz najważniejszymi wydarzeniami w branży. Dzięki interaktywnej platformie internetowej odwiedzający będą mogli nawiązywać nowe kontakty i skorzystać z oferty szkoleniowej.

– Dzięki formatowi targów ,,ZF Aftermarket Live’’, będziemy mogli nie tylko podzielić się naszą wizją ekologicznego, zrównoważonego i opartego na danych rynku aftermarketowego jutra, ale także w interaktywny sposób dyskutować z naszymi partnerami o mobilności następnej generacji – podkreśla Philippe Colpron, dyrektor ZF Aftermarket. – Nasi goście będą mieli dostęp do szczegółowych informacji na temat najnowszych produktów, usług i technologii, zaprojektowanych z myślą o wspieraniu transformacji w kierunku pojazdów zelektryfikowanych, autonomicznych i podłączonych do sieci.

– Chcemy wykorzystać to trzydniowe spotkanie do podzielenia się specjalistyczną wiedzą; wymienić się pomysłami z naszymi klientami z rynku aftermarketowego i flotowego, jak również przedstawić usługi stanowiące wartość dodaną w działalności naszych klientów – dodaje Philippe Colpron.

Na targach ZF Aftermarket przedstawi najważniejsze założenia swojej strategii „Next Generation Aftermarket” oraz przeprowadzi dyskusje przy okrągłym stole, prezentacje i interaktywne sesje szkoleniowe. Tematyka będzie skupiona na ofercie dla pojazdów elektrycznych i autonomicznych, jak również rozszerzonym portfolio części zamiennych marek ZF, Lemförder, SACHS, TRW, Wabco oraz na cyfrowych rozwiązaniach flotowych (np. Transics).

Podczas targów zostanie również przedstawiona rozszerzona oferta dla rynku pojazdów użytkowych w związku z niedawnym przejęciem przez ZF firmy Wabco.

Nowe usługi w zakresie mobilności

Pojawią się również informacje dotyczące części zamiennych i rozwiązań diagnostycznych, a także autonomicznych pojazdów do lokalnego transportu publicznego typu MAK, czyli tzw. małej kolei automatycznej (ang. people movers). Pojazdy te zawierają najnowocześniejsze komponenty ZF – można o nich mówić w kategoriach transportu przyszłości. Dzięki stałemu połączeniu z siecią, napędowi elektrycznemu i elektronicznemu monitorowaniu wszystkich podzespołów, people movers są technologicznym wzorem dla całkowicie bezobsługowych pojazdów przyszłości.

– Nasza obecność online to znacznie więcej niż wirtualne stoisko targowe. Dzięki ZF Aftermarket Live uruchamiamy nowy kanał cyfrowego transferu wiedzy i nawiązywania kontaktów w ramach globalnego, motoryzacyjnego rynku części zamiennych – uzupełnia dr Holger Hättich, szef działu Customer & Strategy w ZF Aftermarket.

W pierwszym dniu targów (wtorek, 14 września 2021) w centrum uwagi znajdą się najnowsze produkty i usługi dla rynku samochodów osobowych. Dyskusje na żywo i prezentacje będą dotyczyły takich tematów jak e-mobilność, autonomiczna jazda i działania mające na celu zwiększenie zrównoważonego charakteru rynku części zamiennych. Przykłady obejmują produkty ZF Aftermarket – takie jak klocki hamulcowe TRW, które wytwarza się w procesie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla oraz regenerowane części zamienne. W tym dniu uwaga skupi się również na w pełni autonomicznych pojazdach do przewozu osób, które stanowią wkład ZF w przyjazny dla środowiska i wydajny transport pasażerski w centrach miast.

W środę, 15 września ZF Aftermarket Live skupi się na rynku pojazdów użytkowych. Prelegenci przedstawią megatrendy dotyczące samochodów ciężarowych, autobusów i naczep. Operatorzy i menadżerowie flot zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami ZF w zakresie monitorowania, tworzenia sieci i telematyki, które umożliwiają lepszą kontrolę floty, zdalną diagnostykę i konserwację zapobiegawczą.

Pod hasłem „Best of Automechanika” w trzecim dniu targów (czwartek 16 września) ZF Aftermarket Live po raz kolejny zajmie się wsparciem warsztatów samochodowych. Właściciele warsztatów i mechanicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniach online dotyczących podstaw technologii wysokiego napięcia, doposażania samochodów użytkowych w systemy wspomagania cofania Tailguard oraz elektrycznego wspomagania kierownicy dla samochodów osobowych. Ukończenie szkoleń zostanie poświadczone certyfikatami.

Ponadto w ramach programu lojalnościowego ZF [pro]Points zostaną zorganizowane konkursy i gry, w których uczestnicy mogą wygrać vouchery członkowskie oraz inne nagrody, takie jak elektryczne rowery.
Poniższy link prowadzi do szerokiej oferty programowej ZF Aftermarket Live oraz umożliwia rejestrację na szkolenia online na żywo: https://zfaftermarketlive.com/en

Źródło: ZF Aftermarket

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę