Zespół Innoptus Solar Team prezentuje samochód solarny pokryty lakierami Cromax

Samochód solarny pokryty lakierami Cromax firmy Axalta Axalta

Infinite, samochód zasilany energią słoneczną, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven, został oficjalnie zaprezentowany 14 lipca 2023 r. Pojazd, polakierowany w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się w dniach 22 – 29 października 2023 r. Będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

Powiązane firmy

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax, marki lakierów renowacyjnych klasy premium firmy Axalta. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy. Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy.

Axalta_Innoptus_samochod_solarny Axalta

To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie zespołu Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.

Za każdym razem, gdy gościmy studentów w naszym centrum, myślą oni bardziej przyszłościowo. W tym roku można śmiało powiedzieć, że zespół i ich pojazd Infinite są uosobieniem innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii – wartości, które z nimi dzielimy. Prezentacja samochodu odbyła się w nowoczesnym budynku portowym Havenhuis. Budynek, zaprojektowany przez Zahę Hadid, symbolizuje dynamiczny, niezawodny, ambitny i innowacyjny charakter Portu w Antwerpii – doskonale wpasowując się w wartości wyznawane przez Innoptus Solar Team i firmę Axalta – mówi Koen Silverans, Axalta Refinish Academy Manager, w Mechelen

Axalta jest naszym partnerem już od 2015 roku, a nasza współpraca oparta jest na innowacyjnych rozwiązaniach, pasji oraz pracy zespołowej. Dlatego byliśmy pewni, że Axalta poradzi sobie z naszym najbardziej aerodynamicznym pojazdem. Eksperci Axalta są niezwykle zdolni, a ich wiedza i wkład są nieocenione w tworzeniu samochodu, który nie tylko wygląda niesamowicie, ale też sprawia, że ​​zrównoważony transport osobisty staje się rzeczywistością. Infinite jest pretendentem do obrony tytułu mistrza świata 2019 – doadaje Pauline Vanvuchelen, Business Relations w Innoptus Solar Team.

Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów lakierniczych, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie łatwiej może osiągnąć swój pełny potencjał prędkości. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów - od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły idealnie gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

Więcej informacji na temat wspólpracy Axalta, Cromax i Innoptus Solar Team można znaleźć na stronie www.axalta.com/eu/formula-student.

Bądź na bieżąco z postępami Innoptus Solar Team na www.facebook.com/solarteam.be lub odwiedź strone www.solarteam.be.

Żródło: Axalta

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę