Zespół Innoptus Solar Team prezentuje samochód solarny pokryty lakierami Cromax

Samochód solarny pokryty lakierami Cromax firmy Axalta Axalta

Infinite, samochód zasilany energią słoneczną, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven, został oficjalnie zaprezentowany 14 lipca 2023 r. Pojazd, polakierowany w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się w dniach 22 – 29 października 2023 r. Będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

Powiązane firmy

Axalta Coating Systems Poland Sp. z o.o.

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax, marki lakierów renowacyjnych klasy premium firmy Axalta. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy. Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy.

Axalta_Innoptus_samochod_solarny Axalta

To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie zespołu Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.

Za każdym razem, gdy gościmy studentów w naszym centrum, myślą oni bardziej przyszłościowo. W tym roku można śmiało powiedzieć, że zespół i ich pojazd Infinite są uosobieniem innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii – wartości, które z nimi dzielimy. Prezentacja samochodu odbyła się w nowoczesnym budynku portowym Havenhuis. Budynek, zaprojektowany przez Zahę Hadid, symbolizuje dynamiczny, niezawodny, ambitny i innowacyjny charakter Portu w Antwerpii – doskonale wpasowując się w wartości wyznawane przez Innoptus Solar Team i firmę Axalta – mówi Koen Silverans, Axalta Refinish Academy Manager, w Mechelen

Axalta jest naszym partnerem już od 2015 roku, a nasza współpraca oparta jest na innowacyjnych rozwiązaniach, pasji oraz pracy zespołowej. Dlatego byliśmy pewni, że Axalta poradzi sobie z naszym najbardziej aerodynamicznym pojazdem. Eksperci Axalta są niezwykle zdolni, a ich wiedza i wkład są nieocenione w tworzeniu samochodu, który nie tylko wygląda niesamowicie, ale też sprawia, że ​​zrównoważony transport osobisty staje się rzeczywistością. Infinite jest pretendentem do obrony tytułu mistrza świata 2019 – doadaje Pauline Vanvuchelen, Business Relations w Innoptus Solar Team.

Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów lakierniczych, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie łatwiej może osiągnąć swój pełny potencjał prędkości. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów - od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły idealnie gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

Więcej informacji na temat wspólpracy Axalta, Cromax i Innoptus Solar Team można znaleźć na stronie www.axalta.com/eu/formula-student.

Bądź na bieżąco z postępami Innoptus Solar Team na www.facebook.com/solarteam.be lub odwiedź strone www.solarteam.be.

Żródło: Axalta

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę