Yokohama ADVAN na podium Nürburgring

Yokohama ADVAN na podium Nürburgring Yokohama
13.10.2020

Auto wyposażone w opony wyścigowe ADVAN zajęło pierwsze miejsce w klasie SP8T podczas 48. 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring (ADAC TOTAL 24h-Rennen). Spośród 97 maszyn, które brały udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring, siedem aut jechało na oponach japońskiej marki Yokohama, w tym cztery BMW zgłoszone przez niemiecki zespół Walkenhorst Motorsport.

Tegoroczna edycja wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring odbyła się w dniach 26–27 września w Niemczech. Wyścig toczył się głównie na mokrym torze, w deszczu i mgle. Zwycięskie 73. BMW M4 GT4 ścigało się pewnie w każdych warunkach pogodowych – na mokrej nawierzchni na oponach Yokohama ADVAN A006, natomiast na suchej nawierzchni na modelu ADVAN A005.

ADVAN A006 ADVAN A006
Reklama

73. BMW M4 GT4 Walkenhorsta zajęło pierwsze miejsce wśród startujących w klasie SP8T i 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowcami zwycięskiego zespołu byli trzej zawodnicy w wieku 19–20 lat z młodzieżowego zespołu BMW – Daniel Harper, Neil Verhagen i Max Hesse. Zespół rozpoczął wyścig z pole position po tym, jak zajął pierwsze miejsce w swojej klasie w rundzie kwalifikacyjnej. W trakcie wyścigu chwilowo spadł na czwarte miejsce, zanim powrócił na prowadzenie trzy godziny po starcie, zyskując przewagę pełnego okrążenia nad samochodem zajmującym drugie miejsce. Wyścig został przerwany na około 9,5 godziny z powodu złej pogody, ale po wznowieniu73. BMW M4 GT4 z zespołu Walkenhorst nie straciło już prowadzenia.

ADVAN A005 ADVAN A005

BMW M6 GT3 nr 101 z zespołu Walkenhorst, które zajmowało czołowe miejsce w NLS (Nürburgring Endurance Series) i zostało uznane za pretendenta do mistrzostw w 24-godzinnym wyścigu, pomimo problemów, które zmusiły zespół do zrobienia długiego pit stopu, zajęło 12. miejsce w swojej klasie i 12. w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Dla japońskiej Yokohamy udział w sportach motorowych jest kluczowym elementem starań o znalezienie się w awangardzie rozwoju nowych technologii oponiarskich. Dlatego firma bierze udział w różnorodnych imprezach motoryzacyjnych na całym świecie, od wyścigów formuły, przez wyścigi samochodów turystycznych, po wyścigi rajdowe, terenowe i gokartowe.

Źródło: Yokohama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę