YACCO jest oficjalnym dostawcą olejów do samochodów AIXAM/MEGA

Yacco
1.3.2019

YACCO AIXAM MEGA 10W30 jest półsyntetycznym środkiem smarnym opracowanym specjalnie dla pojazdów Grupy AIXAM i używanym w fabryce na pierwsze zalanie.

Dziś oleje YACCO przeznaczone dla pojazdów AIXAM MEGA dostępne są również w Polsce. To dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy tego typu pojazdów, którzy będą mogli już korzystać z oryginalnych środków smarnych używanych przy produkcji w fabrykach AIXAM.

Reklama

Założona w 1983 r. Francuska grupa motoryzacyjna Aixam Mega S.A.S. specjalizuje się w produkcji samochodów typu subcompact i lekkich pojazdów terenowych oraz obejmuje dwie wysoce zaawansowane technologicznie fabryki zlokalizowane w regionie Rodan w Alpach we Francji. Od 2013 r. Aixam Mega S.A.S. zawarte w amerykańskiej grupie Polaris Industries, jest śœwiatowym liderem w produkcji skuterów œnieżnych, quadów, pojazdów terenowych, motocykli Victory i innych motocykli.

Aixam Mega S.A.S. produkuje rocznie około 12 000 samochodów. Samochody osobowe sprzedawane są pod marką Axiam a pojazdy użytkowe pod marką Mega. Sieć dealerska marki Aixam Mega obejmuje około 400 centrów dealerskich firmy zlokalizowanych we Francji, Europie i Ameryce Północnej.

Dzięki współpracy z Aixam Mega produkty YACCO są również dostępne w 120 salonach Aixam Mega we Francji i nie tylko. Dziœś oleje YACCO dedykowane dla pojazdów Aixam Mega dostępne są również w Polsce. W czasach, gdy rynek microcarów rośœnie w zawrotnym tempie a AIXAM niezmiennie od lat jest liderem na rynku, to dobra wiadomoœć dla wszystkich posiadaczy tego typu pojazdów, którzy będą mogli już korzystać z oryginalnych śœrodków smarnych używanych przy produkcji w fabrykach Aixam. YACCO współpracuje już z dealerem Aixam we Wrocławiu WDA Stalmach, gdzie można przeprowadzić serwis olejowy i nie tylko.

Reklama

YACCO AIXAM MEGA 10W30 jest półsyntetycznym środkiem smarnym opracowanym specjalnie dla pojazdów Grupy AIXAM. Ten wysokowydajny olej jest szczególnie polecany do silników wysokoprężnych i benzynowych, w tym do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Lepkość SAE 10W30 pozwala na szybszy przepływ oleju przy rozruchu niż lepkość 10W40 lub 15W40 (charakterystyczna dla typowych olejów samochodowych) bez względu na temperaturę (zarówno poniżej 0°C, jak i powyżej 40°C). Pomaga to również zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję CO2.

Właściwości i zalety oleju YACCO AIXAM MEGA 10W30:

  • specjalnie opracowana półsyntetyczna formuła zapewnia zwiększoną wydajność i żywotność silnika.
  • bardzo wysoka odporność na zużycie zapewnia optymalną ochronę przez cały interwał wymiany.
  • wzmocnione właściwości dyspersyjne i przeciwutleniające chronią przed gęstnieniem oleju pod wpływem sadzy.
  • wysoka zawartość detergentów utrzymuje silnik w czystości.

YACCO AIXAM MEGA 10W30 uzyskał oficjalne aprobaty API A3/B4 oraz CI-4/SL.

Produkty YACCO dostępne również na www.yacco.pl.

Źródło: YACCO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę