Wymiennik ciepła UFI Filters ze zintegrowanym zaworem obejściowym

Wymiennik ciepła UFI Filters ze zintegrowanym zaworem UFI Filters
16.3.2022

Firma UFI Filters, specjalista w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, dostarcza wymiennik ciepła do innowacyjnej przekładni 9HP, do pojazdów z silnikami montowanymi poprzecznie i hybrydowymi, wyprodukowanej przez ZF Friedrichshafen AG, światowego lidera w zakresie rozwiązań technologicznych dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego.

Właściwe zarządzanie płynami jest niezbędne do zapewnienia maksymalnej wydajności i funkcjonalności nowoczesnych przekładni, a tym samym najwyższego komfortu jazdy. Technologia firmy UFI Filters została wybrana ze względu na lżejsze, mocniejsze i bardziej wydajne aluminiowe wymienniki ciepła tworzone z wykorzystaniem technologii lutowania próżniowego.

Jedną z głównych zalet technologicznych wymienników ciepła UFI Filters dla 9-biegowej skrzyni jest opracowany i produkowany przez firmę termostatyczny zawór obejściowy, który pozwala na lepsze zarządzanie temperaturą oleju w każdych warunkach. Przy niskiej temperaturze olej jest kierowany do wymiennika ciepła, aby nie zagrażać właściwemu działaniu przekładni, a w przypadku przekroczenia poziomu krytycznego olej jest schładzany w wymienniku ciepła. Zawór wymiennika ciepła jest zintegrowany z obudową za pomocą lutowania próżniowego.

Lekkie i kompaktowe rozwiązanie UFI Filters ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia maksymalnej wydajności 9-biegowej skrzyni firmy ZF, ponieważ, w odróżnieniu od 6-biegowej skrzyni, gwarantuje ona oszczędność paliwa na poziomie 16% i ma mniejsze rozmiary.

Jesteśmy dumni, że nasza technologia została wybrana do skrzyni biegów, która znajdzie szerokie zastosowanie na rynku motoryzacyjnym. Po raz kolejny potwierdza to doświadczenie Grupy na rynku OE, nie tylko w zakresie filtracji. Od ponad dziesięciu lat firma UFI Filters specjalizuje się w dziedzinie zarządzania termicznego i posiada 3 zakłady przemysłowe w Europie, Chinach i Ameryce produkujące wyłącznie chłodnice. Aluminiowe wymienniki ciepła UFI Filters są stosowane nie tylko w silnikach konwencjonalnych, ale również w napędach elektrycznych, dla których oferujemy najnowszej generacji chłodnice i schładzacze akumulatorów

– skomentował Rinaldo Facchini, CEO firmy UFI Filters.

Źródło: UFI Filters

 


UFI Filters:
Założona w 1971 roku, firma UFI Filters jest światowym liderem w zakresie technologii filtracji i zarządzania termicznego. Obsługuje wiele sektorów – począwszy od motoryzacyjnego, lotniczego i morskiego, po specjalistyczne przemysłowe i niestandardowe zastosowania hydrauliczne. Znane z innowacyjnego charakteru produkty i wiedza UFI widoczne są niemal we wszystkich rodzajach pojazdów, od Ferrari i innych czołowych zespołów F1, po statek kosmiczny europejskiej misji ExoMars.
UFI dostarcza szeroką gamę filtrów powietrza, oleju, paliwa, kabinowych, hydraulicznych i płynów chłodzących, jak również systemów termalnych dla sektora motoryzacyjnego, spełniając potrzeby niemal wszystkich marek samochodowych i motocykli oraz pojazdów użytkowych, ciężarowych i rolniczych. Na rynku wyposażenia oryginalnego jest głównym dostawcą systemów filtracyjnych. Każda gama filtrów spośród dwóch marek firmy dostępnych na rynku aftermarket – UFI i Sofima pokrywa 98% europejskiego parku samochodowego.
Jako jedna z pierwszych włoskich firm, która dostrzegła możliwości rozwoju na Dalekim Wschodzie, UFI ma dziś 19 zakładów przemysłowych i zatrudnia ponad 4 tys. osób w 21 krajach. Firma posiada 268 patentów, a w Centrach Innowacji i Rozwoju zatrudnia 168 wyspecjalizowanych techników. W ciągu ostatnich 10 lat UFI podwoiło swoje obroty. Jako przedsiębiorstwo ukierunkowane na badania, ponad 5% przychodów inwestuje w R&D.


Więcej informacji:    Dział ds. relacji z klientami UFI Aftermarket: marketing@it.ufifilters.com
Dział ds. kontaktów z mediami UFI Aftermarket: bmb-consult
Dagmar Klein / Jacek Skolimowski – tel.: + 49 89 89 50159-0
e-mail: d.klein@bmb-consult.com / j.skolimowski@bmb-consult.com

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę