Wirtualna galeria marki PEUGEOT

Wirtualna galeria marki PEUGEOT Peugeot

Allure to jednocześnie elegancja, innowacyjność i doskonałość – wartości marki PEUGEOT. Taka też jest wirtualna galeria marki PEUGEOT w której swoje prace prezentują utalentowani polscy fotografowie – Dorota Szulc, Tomek Mąkolski oraz Pola Sobuń.

Postęp technologiczny, dbałość o środowisko i chęć sprostania wszystkim potrzebom klientów tworzą wizję przyszłości marki PEUGEOT. Kocie cechy widoczne w stylistyce samochodów marki PEUGEOT wyrażają się przez wyraziste, zmysłowe i dynamiczne linie doskonale widoczne w najnowszych modelach, nowych – PEUGEOT E-3008 i PEUGEOT 3008 oraz PEUGEOT 408. Ich estetyka kojarzy się z przyciąganiem i tajemniczością, czyli kluczowymi cechami Allure.

Sylwetka typu fastback PEUGEOT E-3008 i PEUGEOT 3008 łączy elegancję z wydajnością, a charakterystyczne kocie spojrzenie dodaje autu tajemniczości. Panoramiczny, pływający  ekran HD o przekątnej 21” doskonale komponuje się z deską rozdzielczą. Kierowcę wspomaga w prowadzeniu auta ponad 40 systemów asystujących. Do wyboru są wersje z napędem spalinowym, hybrydowym i elektrycznym.

Dynamicznym wyglądem typowym dla fastbacków wyróżnia się także zaskakująca sylwetka Peugeota 408. Zwiększony prześwit w połączeniu z niewielką wysokością nadwozia podkreślają aerodynamiczną sylwetkę tego modelu. Wysoki poziom wykończenia, bardzo staranny dobór materiałów, przestronność kabiny i komfort podróżowania sprawiają, że jazda PEUGEOT 408 staje się wyjątkowym doznaniem.

PEUGEOT wierzy, że świat z odrobiną uroku, czyli właśnie Allure, staje się piękniejszy. Dlatego też podjęto współpracę z trójką fotografów, którzy podjęli wyzwanie uchwycenia wyjątkowego charakteru najnowszych modeli marki PEUGEOT. Artyści sami wybrali lokalizacje dla swoich zdjęć i mieli dowolność w interpretacji tematu zadania. Dzięki temu powstały prace, które ukazują urok Allure w trzech unikalnych artystycznych światach. W efekcie powstała kolekcja zdjęć, które są niezwykle różnorodne i przepełnione urokiem, a także seria krótkich filmów dokumentujących powstawanie sesji.

W ramach projektu fotograficznego „Focus na Allure” na stronie galeriapeugeot.pl swoje prace, w których główne role grają nowe modele PEUGEOT E-3008 i PEUGEOT 408, prezentują Dorota Szulc oraz Pola Sobuń i Tomek Mąkolski. Wirtualna galeria umożliwia dzielenie się dziełami sztuki z większą publicznością, nie ograniczając się wyłącznie do entuzjastów fotografii.

Dorota Szulc twierdzi, że Allure to wszystko, co łączy pozorne sprzeczności – czasem to zaledwie jeden gest, który odzwierciedla jednocześnie siłę oraz subtelność i kobiecość. Prace Doroty Szulc zachwycają wachlarzem emocji, spontanicznością, ale i kobiecą delikatnością. Doświadczenie fotografki w sesjach modowych i beauty owocuje fotografiami o wyrazistej stylistyce. Reprezentantka młodego pokolenia fotografów ma na swoim koncie sesje gwiazd i celebrytów dla uznanych wydawnictw takich, jak Vogue, Elle i Glamour.

Autorka: Dorota Szulc

uważa, że Allure to ulotne wrażenie, natychmiastowa iskra zachwytu, która trwa zaledwie ułamek sekundy. Wrażliwość na światło, siła kobiecości i nieoczywiste kadry sprawiają, że prace Poli magnetyzują i nie pozwalają o sobie zapomnieć. W efekcie jej zdjęcia urzekają nieoczywistą kompozycją i energią. Młoda fotografka specjalizuje się w zdjęciach modowych i reportażowych. Ma na swoim koncie współpracę z największymi markami, jak Pandora, Maybelline czy Zalando.

Autorka: Pola Sobuń

Zdaniem Tomka Mąkolskiego Allure to wizualna siła, tajemnicza atrakcyjność, estetyka surrealistycznego świata jak ze snu. Spojrzenie wyczulone na detale i dążenie do najwyższej jakości ujawniają się w każdej sesji motoryzacyjnej Tomka Mąkolskiego. Efektem są porywające zdjęcia o niezwykłej sile przyciągania. Prace Tomka Mąkolskiego doceniło jury renomowanych konkursów fotograficznych na świecie. W 2023 roku znalazł się na liście 200 najlepszych fotografów reklamowych na świecie.

Autor: Tomek Mąkolski

Źródło: PEUGEOT

Galeria artykułu

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę