Wielton zawarł umowę z SAF - Holland

17.3.2016

Wielton podpisał umowę z SAF - Holland na zakup osi i innych komponentów do budowy przyczep i naczep Grupy Wielton. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi ok. 69 mln euro. Umowa została zawarta na okres do 31 grudnia 2017 roku.

Na podstawie zawartej umowy Wielton oraz spółki z jego Grupy: Italiana Rimorchi i Fruehauf Expansion zakupią osie i inne komponenty do budowy przyczep i naczep od Grupy SAF – HOLLAND. Dostawy produktów realizowane będą na podstawie jednostkowych zamówień.

W ramach umowy Wielton i SAF – HOLLAND chcą współpracować w obszarze innowacyjnych produktów i usług w branży transportowej. Strony utworzą partnerstwo w dziedzinie m.in. serwisu i promocji, a w szczególności wspólnego działania na rzecz rozwoju i testowania produktów. Dodatkowo Grupa SAF – HOLLAND podzieli się swoim doświadczeniem analitycznym z Centrum Badawczo – Rozwojowym Grupy Wielton.

Wartość obrotów zrealizowanych w ramach poprzedniej umowy zawartej przez Wielton z SAF-HOLLAND w latach 2014-2015 wyniosła ok. 32,9 mln euro.

Źródło: Wielton

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę