Webfleet częścią wizji zrównoważonej mobilności Bridgestone na Targach CES 2023

Bridgestone zaprezentuje wizję zrównoważonej mobilności Bridgestone

Bridgestone zaprezentuje swoją kompleksową wizję zrównoważonej mobilności na targach Consumer Electronics Show 2023 w Las Vegas w dniach 5-8 stycznia
 

  • Podczas CES 2023 Bridgestone zaprezentuje wizję zrównoważonej mobilności.
  • Webfleet przedstawi, jak istotną rolę odgrywają dane dla osiągnięcia neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla transportu.
  • Wizja obejmująca pełen cykl życia produktu jest częścią zobowiązania Bridgestone E8 Commitment, by stać się wiodącą firmą dostarczającą zrównoważone rozwiązania

Wizja ta skoncentrowana jest na poprawie przepływu materiałów, wydajności produktów i świadczeniu usług na żądanie w zakresie mobilności osobistej i flotowej. Webfleet, cieszące się zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, zademonstruje kluczową rolę, jaką odgrywają dane w przyszłej, zrównoważonej mobilności.

Webfleet analizuje dane w czasie rzeczywistym, dostarczając wiedzę, która pozwala zwiększyć wydajność floty firm o dowolnej wielkości. Webfleet pomaga firmom nie tylko zmaksymalizować efektywność, ale także zredukować koszty, usprawnić obsługę klienta, digitalizować procesy i ograniczyć emisję CO2. Webfleet wspiera również swoich klientów w transformacji floty na pojazdy elektryczne, oferując przejrzyste, oparte na danych raporty wskazujące, które z obecnych pojazdów mogłyby zostać zastąpione modelami elektrycznymi.

Bridgestone wykorzystuje dane z pojazdów podłączonych do platformy Webfleet, oferując analizy wspierające podmioty zarządzające infrastrukturą drogową we wdrażaniu prewencyjnych działań związanych z utrzymaniem dróg, w usprawnianiu infrastruktury, w ograniczaniu zatorów i tworzeniu inteligentnych planów miejskich. 

– Nasze rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów Webfleet było i pozostaje kluczowym elementem wizji Bridgestone dotyczącej zrównoważonej mobilności. Dane są niezbędne, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość mobilności, dlatego cieszymy się, że uczestniczymy w tym globalnym wydarzeniu, jakim jest CES, gdzie możemy pokazać światu pełny potencjał naszych rozwiązań opartych na danych – powiedział Raj Bajaj, wiceprezes Webfleet.

W ciągu czterech dni targowych Bridgestone skoncentruje się również na trzech innych kluczowych tematach: odnawialnym kauczuku naturalnym i recyklingu opon, „Smart Corner” – inteligentnych oponach i zawieszeniach pneumatycznych dla pojazdów elektrycznych oraz cyfrowym concierge do zarządzania pojazdami osobowymi i flotowymi.

Wizja zrównoważonej mobilności Bridgestone wynika z globalnego zobowiązania Bridgestone E8 dotyczącego wartości dla społeczeństwa, klientów i przyszłych pokoleń w ośmiu kluczowych obszarach: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozszerzenie, Ekonomia, Emocje, Łatwość i Wzmocnienie.

Źródło prasowe: Bridgestone

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę