W pełni elektryczny Jeep Avenger będzie fabrycznie wyposażony w opony Goodyear

Elektryczny Jeep Avenger otrzyma opony Goodyear Goodyear

Nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger zostanie fabrycznie wyposażony w wybrane modele opon letnich i całorocznych marki Goodyear, które uzupełnią zaawansowane możliwości pojazdu. Homologowane dla Avengera opony zostały wyposażone w innowacyjne technologie, które nie tylko pomagają zmniejszyć emisję hałasu, ale także optymalizują opory toczenia i zwiększają trwałość, co czyni je optymalnym wyborem dla pojazdów elektrycznych.

Avenger jest pierwszym modelem marki Jeep w wersji całkowicie elektrycznej. Unikalny charakter tego auta wymagał opon, które będą zdolne sprostać specyficznym wymaganiom „elektryków”. Goodyear przygotował dla nowego pojazdu Jeepa trzy modele opon – w wersji letniej to EfficientGrip Performance 2 215/55R18 99V XL i EfficientGrip 2 SUV 215/60R17 96H, natomiast Vector 4Seasons Gen-3 215/60R17 100V to wariant całoroczny. Proponowane rozmiary opony obejmują wszystkie modele Avengera.

Współpraca Goodyeara z marką Jeep doskonale wpisuje się w strategię marki „ready for EV” i demonstruje zaangażowanie firmy w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań oponiarskich dla pojazdów elektrycznych i dla zrównoważonego transportu. 

Opona całoroczna Vector 4Seasons Gen-3 została doceniona za doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni, ale też za krótszą drogę hamowania i lepsze prowadzenie na suchej nawierzchni, dzięki czemu nadaje się do użytku przez cały rok. Z kolei Goodyear EfficientGrip Performance 2 i EfficientGrip 2 SUV to opony letnie z elastycznym bieżnikiem, który pomaga ograniczać pękanie spowodowane przez nierówne nawierzchnie, co zapewnia doskonałą trwałość. Ponadto opona EfficientGrip Performance 2 oferuje co najmniej  o 20% dłuższy przebieg niż najbliżej punktowana opona konkurencyjna1, co przekłada się na jej dłuższą żywotność.

Nasza oferta opon letnich i całorocznych sprawiła, że byliśmy przygotowani do roli dostawcy dla przełomowego Jeepa Avengera, pierwszego w historii tej marki w pełni elektrycznego pojazdu. Nasze opony doskonale uzupełniają zaawansowane możliwości tego modelu, co świadczy o naszym zaangażowaniu w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów elektrycznych. Razem kształtujemy przyszłość zrównoważonej mobilności – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. oryginalnego wyposażenia w regionie EMEA.

Elektryczny Jeep Avenger, który został wprowadzony na rynek w czerwcu 2023 roku, już wywołał ogromne emocje w branży motoryzacyjnej jako pierwszy model EV w portfolio marki. Na uwagę zasługują też wyjątkowe cechy i futurystyczny design nowego modelu, które przyniosły pojazdowi tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2023" – to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii pojazdów Jeep. Ta prestiżowa nagroda dodatkowo podkreśla wyjątkowe osiągi Avengera i umacnia jego pozycję jako rewolucjonisty w segmencie pojazdów elektrycznych B-SUV. Jeep Avenger jest dostępny na wszystkich rynkach europejskich również jako model benzynowy.

1Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema najnowszymi modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748.

Pełne sprawozdanie dostępne pod adresem: https://www.goodyear.eu/content/dam/goodyear/consumer/common/tire-test-reports/TUV_SUD_Tire_Test_2019-Report-No-713171748-01-Goodyear-EfficientGrip-Performance-2-new.pdf

Źródło:Goodyear

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę