Volvo Group wprowadza na rynek pierwszy na świecie pojazd wykorzystujący stal wykonaną bez użycia paliw kopalnych

Volvo Group prezentuje pierwszy na świecie pojazd bez użycia Volvo
15.10.2021

Volvo Group z dumą prezentuje pierwszy na świecie pojazd, który został stworzony ze stali wykonanej bez użycia użycia paliw kopalnych.

Maszynę przeznaczoną do użytku w górnictwie i kamieniołomach zaprezentowano 13 października 2021 r. w Göteborgu na poświęconej współpracy ekologicznej imprezie, której gospodarzem był Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group.

Podczas premiery, którą transmitowano online, uczestnicy mogli zobaczyć pierwszą na świecie maszynę wykonaną ze stali niekopalnej. Ponadto podzielono się spostrzeżeniami na temat kolejnej przełomowej współpracy w zakresie zrównoważonej produkcji stali.

W wydarzeniu wzięli udział unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton oraz szwedzki minister przedsiębiorczości i innowacji Ibrahim Baylan, a także Martin Lindqvis, dyrektor generalny SSAB oraz inni prelegenci.

Zobowiązując się do neutralności klimatycznej i osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2040 r., Volvo Group jest na drodze do opracowania zrównoważonych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych przyszłości. Wraz z elektryfikacją swoich pojazdów i maszyn Volvo jest zdeterminowane, aby zmniejszyć ślad węglowy całego łańcucha dostaw, a ta innowacja jest krokiem naprzód w drodze do tego.

Przejście w kierunku ekologicznej stali jest ważnym krokiem dla Grupy Volvo, a także dla branży transportowej i infrastruktury jako całości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że około 70% masy ciężarówek pochodzi ze stali i żeliwa.

Ta pierwsza maszyna koncepcyjna, wyprodukowana w zakładzie Volvo CE w Braås, to dopiero początek. Do 2022 r. zaplanowano produkcję na mniejszą skalę, a następnie produkcję masową.

Źródło: Volvo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę