Volkswagen przegrywa w kolejnych sądach

Volkswagen
12.4.2017

Europejscy klienci, w tym Polacy, poszkodowani w aferze Volkswagena, powinni mieć powody do zadowolenia. Sądy w kolejnych krajach wydają wyroki przyznające odszkodowania klientom, posiadającym samochody koncernu z wadliwymi silnikami. Coraż bliższy wydaje się być również moment ukarania Volkswagena w Polsce.  

W Niemczech, a więc kraju z którego pochodzi koncern VAG, zapadło do tej pory ponad 50 wyroków korzystnych dla posiadaczy Audi, Seatów i Volkswagenów. Sąd odrzucił za to ostatnio wniosek Volkswagena, dotyczący zakazu korzystania z dowodów zebranych przez prokuratorów w czasie przeszukania w siedzibie Audi i firmy prawniczej, która ich obsługuje.

Również Unia Europejska naciska coraz bardziej na niemieckiego producenta samochodów. Do końca kwietnia mają zapaść decyzję w sprawie odszkodowań dla europejskich klientów. Komisarz Vera Jourova uważa bowiem, że koncern musi ponieść odpowiedzialność za swoje oszustwa i przygotować dla poszkodowanych odpowiednie zadośćuczynienie.

Tymczasem w Polsce trwa postępowanie prokuratorskie w sprawie Volkswagena oraz postępowanie prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Za kilka tygodni powinno też dojść do pierwszej rozprawy w sprawie pozwu zbiorowego, złożonego przez StopVW.pl. Kolejne pozwy są w przygotowaniu i zostaną złożone w najbliższym czasie.

Źródło: StopVW.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę