VI edycja Fleet Electric Day. Spotkanie biznesowe dla branży flotowej.

Spotkanie biznesowe dla branży flotowej Fleet

W środę, 13 września br. redakcja miesięcznika Fleet będzie gościć branżę flotową i motoryzacyjną z całej Polski. Fleet Electric Day 2023 to wydarzenie, podczas którego będzie można przetestować ponad 150 elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów, zapoznać się z ofertą dostawców rynkowych w zakresie infrastruktury do ładowania, usług serwisowych, finansowych czy ubezpieczeniowych. To także możliwość odbycia rozmów z ekspertami od elektromobilności i zarządzania we flotach samochodowych.

Jeden dzień – trzy strefy

Fleet Electric Day (www.fleetelectricday.pl) to jednodniowe, zamknięte wydarzenie, które przeznaczone jest wyłącznie dla firm, instytucji i organizacji użytkujących bądź planujących nabycie samochodów nisko i zeroemisyjnych. Tegoroczna edycja podzielona została na trzy strefy: testową, ekspozycyjną i ekspercką

Strefa testowa to siedem praktycznych prób pozwalających poznać samochody elektryczne w praktyce. Próby zostały zaplanowane w taki sposób, aby każdy z uczestników spotkania mógł poznać wszystkie dostępne podczas testu modele, a w tym roku będzie ich ponad 100.

Będą to zarówno samochody w pełni elektryczne, hybrydy plug-in, hybrydy, jak i samochody z instalacją gazową. Reprezentowane będą wszystkie segmenty, od aut miejskich, przez limuzyny, SUV-y, samochody dostawcze i ciężarowe. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem jazd czuwać będą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy, dzięki czemu uczestnicy szkolenia będą mogli podnieść także swoje kompetencje z zakresu poprawy techniki jazdy w myśl zasady, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Strefa ekspozycyjna zlokalizowana będzie zarówno w namiotach wystawienniczych, jak i na otwartym terenie Autodromu Słomczyn. Importerzy motoryzacyjni będą tam prezentować premierowe modele, w tym m.in.: Renault Austral E-Tech full hybrid, Opel Astra Electric, Jeep Grand Cherokee 4xe Plug-in Hybrid, BYD ETM6, a także swoje oferty biznesowe. Znaczą część ekspozycji zajmą partnerzy okołomotoryzacyjni. Będą firmy dostarczające infrastrukturę do ładowania, instytucje finansowe, firmy telematyczne, ubezpieczeniowe, serwisowe.

Oznacza to, że podczas Fleet Electric Day goście będą mogli poznać nie tylko modele samochodów, ale także kompleksową ofertę usług, z którymi - użytkując samochody elektryczne w swoich firmach – powinni się zaznajomić. Będzie można dowiedzieć się m.in.: jak korzystnie sfinansować ekologiczne floty, jak i od czego warto je ubezpieczyć, jak i gdzie ładować samochody, aby nie degradować baterii i nie rujnować budżetów, jak bezpiecznie te auta serwisować i, dzięki technologii, nadzorować. 

Strefa ekspertów skierowana jest do uczestników, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu dostępnych programów finansowych, legislacji krajowej i unijnej. Przedstawiciele partnerów, ale także organizacji pozarządowych przybliżą tak ważkie tematy, jak m.in.: Program Mój Elektryk, Ustawa o elektromobilności, pakiet Fit For 55.

Będzie można dowiedzieć się, jakich zgód i pozwoleń trzeba, aby postawić stację ładowania na terenie firmy, jak rozliczać ładowanie prywatne i służbowe, jak skorzystać z dotacji z programów rządowych na zakup samochodów i infrastruktury do ładowania. Które firmy i instytucje ustawa o elektromobilności obliguje do zakupu aut zeroemisyjnych, a które są z tego obowiązku zwolnione. To także jedyna okazja do tego, aby porozmawiać z przedstawicielami instytucji, które przetarły szlaki na drodze do elektromobilności i nabyły pojazdy zeroemisyjne. 

Fleet Electric Day to biznesowe spotkanie dostawców rynkowych i praktyków. To ponad 100 pojazdów nisko i zeroemisyjnych, 1500 zarejestrowanych gości, siedem prób testowych, 1500 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej w namiotach i czterdzieścioro partnerów biznesowych. 

Źródło: Fleet
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę