Valeo zakupiło 50 procent udziałów w firmie CloudMade

Valeo
22.11.2016

Lider w zakresie rozwiązań jazdy autonomicznej wzmacnia swoją pozycję poprzez zakup start-upu, specjalizującego się w big data i samouczeniu się maszyn.

CloudMade jest pionierem w zakresie budowy rozwiązań z zakresu samouczącej się sztucznej inteligencji, zaprojektowanych specjalnie z myślą o branży motoryzacyjnej. Teraz, dzięki środkom pozyskanym z inwestycji Valeo, CloudMade będzie dysponować zapleczem odpowiednim do kontynuacji rozwoju swoich projektów.

Z kolei dla Valeo, które ma duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji aktywnych systemów wsparcia kierowcy (w tym czujników, kamer i skanerów laserowych) oraz w scalaniu tych systemów w rozwiązania umożliwiające jazdę autonomiczną, uzyskanie dostępu do rozwiązań CloudMade umożliwi tworzenie asystentów kierowcy, które będą dostosowywać się do indywidualnych upodobań prowadzącego auto. Dzięki temu wzrośnie komfort jazdy i przyjemność płynąca z niej dla kierowcy.

Źródło: Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę