Toyota inwestuje w badania nad uczeniem się maszyn

22.12.2015

Toyota kontynuuje inwestycje w badania nad sztuczną inteligencją. Japoński koncern zainwestuje miliard jenów (32,5 mln zł) w akcje firmy Preferred Networks Inc. specjalizującej się w rozwoju technologii uczenia się maszyn.

Firma Preferred Networks (PFN) odnotowała sukcesy w rozwoju najnowocześniejszej technologii pogłębionego uczenia się maszyn oraz jej wykorzystania w przemyśle. Współpraca z Toyotą zwiększy możliwości PFN w dziedzinie rozwoju sztucznej inteligencji w transporcie.

Reklama

Toyota zaprezentuje nowe sposoby wykorzystania technologii uczenia się maszyn w rozwoju systemów bezpieczeństwa czynnego podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Widzowie będą mogli sami się przekonać, w jaki sposób samochody uczą się unikać kolizji. Targi odbędą się od 6 do 9 stycznia 2016 roku.

Toyota prowadzi wzmożone prace nad rozwojem sztucznej inteligencji we współpracy z wieloma partnerami. W Kalifornii i Massachusetts powstał niedawno Toyota Research Institute, firma ściśle współpracująca z Uniwersytetem Stanforda i Massachusetts Institute of Technology. Ponadto Toyota jako pierwsza wprowadziła na rynek dwa modele wyposażone w system ITS Connect, oparty na komunikacji między pojazdami oraz między pojazdami i urządzeniami infrastruktury drogowej. W ciągu najbliższych 5 lat japoński koncern zainwestuje w rozwój sztucznej inteligencji ponad miliard dolarów.

Reklama

Źródło: Toyota, informacja Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę