Textar Brake Clinic, czyli wszystko o hamulcach

Raven Media – Maciej Blum
12.10.2021

Textar Brake Clinic to coroczne spotkanie dla klientów, podczas którego organizowane są serie szkoleń z zakresu obsługi układu hamulcowego. 

Tegoroczną atrakcją była możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu bezpiecznej jazdy, które miały miejsce w ośrodku szkoleniowym DriveLand Polska. Na torze udostępniono płytę poślizgową z szarpakiem, owal o zmniejszonej przyczepności a także symulowano przebieg gwałtownego hamowania w warunkach obniżonej przyczepności. W trakcie każdego z tych szkoleń możliwe było nabycie dodatkowej wiedzy z zakresu prawidłowego prowadzenia samochodu, a także pracy układu hamulcowego w krytycznych sytuacjach na drodze. 

Powiązane firmy

TMD Friction
Uroczyste powitanie gości przez prowadzących Uroczyste powitanie gości przez prowadzących

Oprócz szkoleń wprowadzoono element rywalizacji. Mechanicy podzieleni w grupy mieli wykonywać zdania polegajce między innymi na obsłudze układu hamulcowego. Trenerzy TMD Friction ukryli w nich kilkanascie usterek, które trzeba było znaleźć. Punkty przyznawano nie tylko za znalezienie uszkodzeń, lecz także za prawidłowość naprawy. 

Obsługa układów hamulcowych była jednym z zadań konkursowych Obsługa układów hamulcowych była jednym z zadań konkursowych

Zwycięska drużyna wygrała przelot helikopterem z Tomaszem Kucharem.

Uczestnicy tegorocznej edycji Textar Brake Clinic Uczestnicy tegorocznej edycji Textar Brake Clinic

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę