Tarcze TEXTAR do modeli z segmentu premium

Textar
26.4.2018

BMW X2 to jedna z gorących samochodowych premier w ostatnim czasie, z kolei Mercedes Klasy G to najbardziej luksusowy pojazd terenowy na świecie. Do obu modeli marka TEXTAR oferuje na aftermarket tarcze hamulcowe.

W crossoverach i pojazdach terenowych o wysokich osiągach niezwykle ważnym elementem jest efektywny układ hamulcowy. Jego elementy muszą sprostać zarówno masie pojazdu, jak i większemu obciążeniu termicznemu, przy zachowaniu optymalnej żywotności powierzchni ścieralnych. Jednym z producentów takich części - klocków i tarcz hamulcowych - jest marka TEXTAR.

Crossover X2 (F39) to nowy model w ofercie BMW, który zadebiutował na europejskim rynku podczas wiosennego salonu samochodowego w Genewie. Pomimo krótkiego stażu na rynku marka TEXTAR oferuje już do niego tarcze hamulcowe z serii PRO (nr referencji 92274603) na tylną oś. Mają one średnicę 280 mm i grubość powierzchni ścieralnej 10 mm.

Tarcze te można montować także w BMW serii 2 Active Tourer (F45) i Gran Tourer (F46), i3 (I01) oraz najmniejszym crossoverze X1 (F48), a także Mini Clubman (F54) i Countryman (F60).

Salon samochodowy w Genewie był także miejscem premiery nowej generacji Mercedesa Klasy G (W464), jednak wprowadzone do oferty tarcze hamulcowe z serii PRO (nr 92261903) przeznaczone są do poprzednika w wersji AMG G 63 i AMG G 65 (W463). Tym samym TEXTAR jest pierwszym na świecie producentem, który wprowadził je na aftermarket. Nowe tarcze wentylowane przeznaczone są na tylną oś, mają średnicę 330 mm i grubość 22,2 mm.

Przy wątpliwościach dotyczących doboru referencji Textar do konkretnego modelu samochodu, można skorzystać z katalogu TecDoc lub multimedialnej aplikacji BrakeBook.

Powiązane firmy

Źródło: Informacja prasowa Textar

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę