Tarcze hamulcowe PRO marki Textar do Kii Stonic

Textar
28.11.2018

Textar poszerza swoją ofertę tarcz hamulcowych PRO o referencję do przedniej osi Kii Stonic. Tę samą referencję można także montować w wybranych modelach Kii i Hyundaia.

W 2017 roku w polskich salonach Kii zadebiutował nowy crossover – Stonic. Dziś jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli tej marki w naszym kraju. W gamie jednostek napędowych dostępne są silniki benzynowe 1.0 T-GDI i 1.4 DOHC oraz wysokoprężny 1.6 CRDi.

Wszystkie te wersje łączy jedna konstrukcja tarczy hamulcowej na przedniej osi o średnicy 280 mm. Marka Textar wprowadza ją właśnie na aftermarket (nr referencji 92288303). Grubość warstwy ciernej wynosi 22 mm, wysokość całości 43,8 mm, średnica osadzenia na osi ma 100 mm, a mocowanie – otwory na cztery śruby. Tarcze te należą do linii PRO. Ich charakterystyczne cechy to powlekana powierzchnia, co w połączeniu z alufelgami nadaje kołom atrakcyjniejszego wyglądu i jednocześnie zapewnia lepszą ochronę przed korozją. Z kolei korzyścią dla mechanika jest szybszy montaż, podczas którego nie trzeba usuwać oleju zabezpieczającego tarcze na czas transportu i magazynowania.

Powiązane firmy

Nowe tarcze hamulcowe Textar można również montować w bliźniaczych konstrukcjach – Kia Rio hatchback (produkcja od 01/17-), Rio sedan (07/17-) oraz Hyundai i20 (11/14-), i20 Active (09/15-) i i20 coupe (05/15-). Nowa referencja Textar odpowiada numerom OE – 51712C8500 i 51712H8580.

Przy wątpliwościach dotyczących doboru referencji Textar do konkretnego modelu samochodu, można skorzystać z katalogu TecDoc lub multimedialnej aplikacji BrakeBook.

Źródło: Informacja prasowa Textar

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę