Systemy zarządzania termicznego przekładni od UFI Filters

Systemy zarządzania termicznego przekładni od UFI Filters UFI Filters

UFI Filters robi kolejny krok na obszarze elektrycznej mobilności, wprowadzając układ chłodzenia oleju przekładniowego do platformy PPE w Audi i Porsche.

  • Wymienniki ciepła do przedniej i tylnej przekładni silnika elektrycznego w Porsche Macan EV, Audi Q6 e-tron, A6 e-tron Avant i A6 e-tron Sportback
  • Wymienniki ciepła wykonane w technologii lutowania próżniowego aluminium
  • Zwiększona wydajność dzięki konfiguracji krzyżowo-przeciwprądowej

Platforma PPE, dzięki swojej modułowej budowie, będzie wykorzystywana w wielu pojazdach typu BEV (battery electric vehicle) klasy premium i luksusowych. Każdy nowy model średniej klasy, taki jak Porsche Macan EV, Audi Q6 e-tron, A6 e-tron Avant i A6 e-tron Sportback (również w wersji RS), będzie wyposażony w dwie chłodnice UFI, jedną do przedniego napędu elektrycznego, a drugą do tylnego napędu elektrycznego, co gwarantuje doskonałą wydajność.

Systemy zarządzania termicznego UFI są produkowane w nowoczesnym zakładzie w Opolu, w Polsce, przy użyciu technologii lutowania próżniowego aluminium, co zapewnia trwalszy i czystszy produkt. Wymienniki ciepła UFI odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej temperatury oleju przekładniowego.

Chłodnice są zbudowane z aluminiowych płytek – przednia posiada 11 warstw dla oleju i 10 dla chłodziwa, a tylna 14 warstw dla oleju i 13 dla chłodziwa. Ich konfiguracja krzyżowo-przeciwprądowa polega na tym, że olej i chłodziwo przepływają w przeciwnych kierunkach, krzyżując się w naprzemiennych warstwach. Taka konstrukcja wydłuża czas kontaktu cieczy w procesie wymiany ciepła, co poprawia zdolność zarządzania temperaturą i zwiększa wydajność chłodnicy.

Nowy projekt w dziedzinie elektrycznej mobilności potwierdza, że innowacje technologiczne i nowoczesna wizja są częścią kodu DNA UFI. Jesteśmy zadowoleni z zaufania Grupy Volkswagen wobec naszych systemów zarządzania termicznego. Po raz kolejny podkreśla to efektywność komponentów oferowanych przez UFI – komentuje Giorgio Girondi, Chairman UFI Filters Group.

Źródło: UFI Filters

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę