Święto motoryzacji w Gdyni - Moto Safety Day 2021

Lotos
29.7.2021

Mistrzowska jazda to bezpieczna jazda – przekonują organizatorzy kolejnej edycji Moto Safety Day. W sobotę 31 lipca Polanka Redłowska w Gdyni zostanie podzielona na strefy atrakcji zarówno dla motofanów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na parkingu wystawiony zostanie Subaru Impreza STI R4 - samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza.

Moto Safety Day odbędzie się po raz szesnasty. To wydarzenie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kulturę motoryzacyjną i poszanowanie środowiska. Zaplanowano m.in. pokaz symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu i motocykla.

Mistrzowska jazda

Partnerem głównym Moto Safety Day jest Grupa LOTOS. Już po raz kolejny na imprezie pojawi się stoisko „Mistrzów w drodze”. To program wspierany przez gdański koncern i promujący bezpieczną, zgodną z przepisami i kulturalną jazdę. Jego celem jest wspieranie młodych kierowców, by mieli zarówno świadomość swojej roli za kierownicą, poczucie odpowiedzialności, jak i pogłębione umiejętności prowadzenia pojazdu.
W strefie „Mistrzowie w drodze” młodzi kierowcy będą mogli zdobyć vouchery na praktyczne szkolenia z doskonalenia techniki jazdy. Rodziny z dziećmi także znajdą powód do edukacyjnej rozrywki. Na stoisku będą czekać eksperci gotowi zaprezentować poprawne zapinanie pasów i fotelików w samochodzie.
Podczas wydarzenia wystawiony zostanie też samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza, w którym Mistrz Europy wielokrotnie wywalczył zwycięstwo. Subaru Impreza STI R4 dziś służy Kajto do treningów, a podczas Moto Safety Day 2021 będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie. Autor fotografii umieszczonej na Facebooku, pod którą znajdzie się najwięcej „lajków”, zdobędzie voucher na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy.

Symulator jazdy

W strefie „Mistrzów w drodze” znajdzie się też symulator jazdy 9D VR oraz symulator dachowania. W świecie wirtualnej motoryzacji będzie można – w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach - sprawdzić się w trudnych sytuacjach za kierownicą. Eksperci będą też edukować z zakresu pierwszej pomocy oraz z używania defibrylatorów.
Wstęp na Moto Safety Day jest wolny. Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie: http://motosafetyday.pl/.

Konkurs dla szkół jazdy i młodych kierowców

Do udziału w programie „Mistrzowie w drodze” zostali zaproszeni instruktorzy nauki jazdy oraz kursanci. Aby zakwalifikować się do udziału w szkoleniu, kursanci powinni wypełnić test, który będzie dostępny na stronie www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze od 1 sierpnia do 5 września 2021 r.
Adepci szkół, którzy już zdobyli prawo jazdy, nawet dwa lata temu, również mają szansę na wzięcie udziału w szkoleniach. Dla nich przygotowany jest konkurs „Ruszaj po nagrody”. Zadaniem jest przygotowanie materiału promującego bezpieczną jazdę (np. filmu, memu, scenariusza wydarzenia, plakatu). Na zwycięzców, poza udziałem w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy, czeka zestaw akcesoriów samochodowych i bon na paliwo o wartości 500 zł.
Więcej informacji o programie „Mistrzowie w drodze” na stronie: http://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze/.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę