Strategiczne partnerstwo Nissens Automotive z TitanX Engine Cooling

Partnerstwo Nissens Automotive z TitanX Engine Cooling Nissens
7.10.2021

Ogłoszenie strategicznej, partnerskiej współpracy, pomiędzy TitanX, globalnym dostawcą rozwiązań układów chłodzenia do pojazdów użytkowych, a Nissens Automotive, wieloletnim specjalistą na rynku posprzedażowym, dostarczającym szeroką gamę produktów z zakresu układów chłodzenia silników, klimatyzacji oraz wydajności i emisji, to efekt zawarcia umowy o strategicznej współpracy, przewidującej dystrybucję na wyłączność produktów tych dwóch renomowanych marek IAM.

Partnerstwo to zapewnia obustronne korzyści zarówno marce TitanX, jak i firmie Nissens Automotive.

Cedric Huslin, CEO marki TitanX, oznajmił: – To partnerstwo tworzy ramy dla umowy na wyłączność, którą nasza marka zawarła z Nissens Automotive, a której celem jest wzmocnienie naszej europejskiej marki dedykowanej samochodom ciężarowym – TitanX. Zróżnicowana sprzedaż to strategiczny cel TitanX i dążymy do zapewnienia jak najlepszych rozwiązań termicznych zarówno dla obecnych, jak i dla przyszłych środków transportu. Dzięki partnerstwu z Nissens Automotive już teraz zapewniamy silny i efektywny kanał dystrybucji dla naszej marki TitanX.

Klavs Thulstrup Pedersen, Managing Director w Nissens Automotive, oznajmił: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego strategicznego partnerstwa z TitanX – to jeden z wiodących dostawców w segmencie ciężkich pojazdów użytkowych. Dzięki tej współpracy TitanX uzyska dostęp do kompleksowej sieci dystrybucyjnej Nissens Automotive w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych, a my skorzystamy z najnowszych technologii termicznych w segmencie samochodów ciężarowych. W przyszłości technologie będą się szybko zmieniać i rozwijać, a ponieważ wprowadzane są nowe pojazdy elektryczne (NEVs), bardzo ważne jest, aby móc oferować klientom IAM najnowsze technologie, obejmujące na przykład układy zarządzania ciepłem w ciężarówkach napędzanych elektrycznie.

Matt Moore, Vice President Research, Development & Engineering w TitanX, podkreśla, jak ważny jest zrównoważony rozwój, który podziela zarówno TitanX, jak i Nissens Automotive, jednocześnie wspominając o znaczeniu innowacji technologicznych. Twierdzi: – TitanX oraz Nissens Automotive wspólnie zobowiązują się przyczyniać się do bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez redukcję śladu węglowego branży transportowej. Stworzenie skutecznego i kompetentnego rynku IAM, z myślą o nowych pojazdach elektrycznych, ma być kluczowym aktywatorem nowej gospodarki energetycznej. Wspólnie nasze marki mogą wspierać przechodzenie na gospodarkę ekologiczną w sektorze IAM.

Chociaż umowę na wyłączną dystrybucję zawarto stosunkowo niedawno, współpraca pomiędzy TitanX a Nissens Automotive ma historyczne korzenie, dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy AVA/Highway i TitanX. W 2020 roku firma Nissens Automotive przejęła firmę AVA Cooling w Europie.

Bogdan Szymanowski, COO AVA Group, powiedział – Z początku firma Highway International miała przyjemność wprowadzić markę TitanX do sektora IAM. Od wielu lat utrzymujemy, a wręcz rozszerzamy naszą współpracę. Jesteśmy dumni, że dzięki tej partnerskiej umowie na wyłączność DSD – spółka należąca do TitanX – oraz Nissens Automotive będą jedynymi partnerami marki TitanX w Europie. W efekcie nasza wieloletnia współpraca zyska dodatkową siłę napędową, a osobiście dostrzegam bardzo obiecujące perspektywy wspólnego partnerstwa pomiędzy TitanX i Nissens Automotive.

Źródło: Nissens

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę