Stellantis uruchamia nowy system dystrybucji części zamiennych DISTRIGO w Europie

Stellantis uruchamia nowy system dystrybucji części Stellantis

W ramach planu strategicznego Dare Forward firmy Stellantis NV oraz zgodnie z tym, co ogłoszono już w październiku zeszłego roku podczas paryskich targów Equip Auto, zamówienia na oryginalne części zamienne do pojazdów marek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep i Lancia, od 1 lipca 2023 roku są obsługiwane przez doświadczoną markę dystrybucji części DISTRIGO.

  • Od 1 lipca 2023 roku oryginalne części do pojazdów marek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Jeep i Lancia są obsługiwane przez sprawdzony system dystrybucji części DISTRIGO;
  • Części zamienne do 6 nowych marek dołączają do już dystrybuowanych przez DISTRIGO 5 marek (Citroën, DS Automobiles, Opel, Peugeot i Vauxhall);
  • Nowy kontrakt i proces organizacyjny przekładają się na mniejsze inwestycje w obszary operacyjne, zasoby ludzkie i obiekty oraz jasne wytyczne/wymagania dla platform Distrigo HUB;
  • Zmienione standardy i procesy, tak by obsługa serwisów autoryzowanych i warsztatów niezależnych odbywała się na jeszcze wyższym poziomie;
  • Nowi inwestorzy dołączają do sieci składającej się obecnie ze 148 platform dystrybucyjnych DISTRIGO HUB (+ 20 w stosunku do grudnia 2022 roku) oraz 289 DISTRIGO Relay i DISTRIGO Market w Europie (+ 72 w stosunku do grudnia 2022 roku).

Autoryzowane serwisy marek Stellantis i niezależne warsztaty będą teraz mogły zamawiać oryginalne części zamienne i akcesoria 11 marek Stellantis, produkty wielomarkowej gamy Eurorepar, części SUSTAINera (produkty gospodarki o obiegu zamkniętym Stellantis) oraz inne oferowane produkty, korzystając z usług sprawdzonej marki dystrybucyjnej, jaką jest DISTRIGO.

Dzięki zmianie ram umownych, przewidującej niewielkie inwestycje w platformy Distrigo, obszary robocze, zasoby ludzkie i obiekty, będzie można osiągać korzyści z udoskonalonych standardów i procesów. Nowy system pozwoli platformom (hubom) marki Distrigo na jeszcze lepszą obsługę jej klientów, m.in. poprzez reorganizację Biur Obsługi Klienta, czy zmian zakresu prac personelu handlowego.

Wraz z dotychczasowymi partnerami do sieci dołączyli nowi inwestorzy, a składa się ona obecnie ze 148 platform DISTRIGO HUB (+ 20 w stosunku do grudnia 2022 roku) oraz 289 DISTRIGO Relay i Distrigo Market w Europie (+ 72 w stosunku do grudnia 2022 roku). Dalszy rozwój sieci DISTRIGO Relay i DISTRIGO Market spodziewany jest jeszcze przed końcem tego roku.

Z przyjemnością ogłaszamy ten ważny etap na drodze udoskonalenia naszego kompleksowego systemu DISTRIGO w Europie. To kluczowy krok naprzód w oferowaniu wzorcowych usług autoryzowanym serwisom i niezależnym warsztatom, a jednocześnie wzmocnienie naszej strategii kompleksowej obsługi (one-stop-shop) wszystkich klientów.

Oznajmili Luca PARASACCO, Globalny Dyrektor Dystrybucji Części i Usług Stellantis i Francesco ABBRUZZESI, Dyrektor ds. Części i Usług na obszar Rozszerzonej Europy.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę