Z naciskiem na młodych – STAG szkoli przyszłych specjalistów

STAG szkoli przyszłych specjalistów AC S.A.
19.4.2021

Marka STAG kontynuuje dobre praktyki dzielenia się użyteczną wiedzą z pokoleniem przyszłych specjalistów. Przeprowadzono szkolenie dla uczniów Technikum Elektrycznego, klasy II CT w zawodzie technik elektronik wraz z nauczycielem.

W dniu 13 kwietnia br. uczniowie Technikum Elektrycznego w Białymstoku, klasy II CT w zawodzie technik elektronik, mogli wzbogacić swoje doświadczenie dzięki liderowi instalacji autogaz, firmie AC S.A. producentowi systemów marki STAG. Uczestniczyli w dedykowanym szkoleniu na temat: „Układy elektroniczne stosowane w kontroli systemów zasilania paliw alternatywnych”. Szkolenie odbyło się w formie zdalnej, a poprowadził je Marcin Dziewiątkowski, ekspert marki STAG i doświadczony technik. Klasa objęta jest patronatem firmy AC SA stąd przekazywanie wiedzy, szkolenia oraz praktyki dla przyszłych absolwentów są priorytetem.

Istotnym elementem zajęć było przedstawienie zastosowania różnego rodzaju układów elektronicznych wykorzystywanych w systemach do konwersji silników spalinowych do zasilenia ich paliwem alternatywnym. Na wstępie wyjaśniono rodzaje paliw alternatywnych ich powody zastosowanie w pojazdach, opis wpływu konwersji na emisję szkodliwych składników spalin. Następnie na podstawie uproszczonych schematów blokowych oraz schematów ideowych poszczególnych modułów i komponentów systemu zasilania silnika spalinowego na LPG oraz CNG, opisano charakter pracy tych układów mając na względzie zasadę pracy systemów elektronicznych systemu. Opisano zasadę formowania sygnałów wtryskiwaczy benzynowych w silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny, czujniki stosowane w pomiarze parametrów paliwa alternatywnego oraz domyślnego. Przedstawiono również rodzaje komunikacji cyfrowej wykorzystanej do diagnostyki i konfiguracji sterownika instalacji gazowej.

Skąd pomysł dedykowanych spotkań z uczniami?

Firma AC S.A. dostrzega potencjał kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie obcować z technologią produktów marki STAG. Zainteresować młodych ludzi zagadnieniami, które mogliby wykorzystać w praktyce po ukończeniu szkoły to cel aranżowanych spotkań i inwestycja w dobre praktyki montażystów.

Inicjatywa jest tym bardziej wartościowa, że wśród mechaników obecnych na rynku pracy można wybierać. Natomiast prawdziwi fachowcy, specjalizujący się w określonej dziedzinie, jaką jest np. montaż instalacji LPG/CNG są pożądanymi i mile widzianymi pracownikami każdego warsztatu.

Źródło: AC S.A.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę