Sprawdź światła przed Świętami

Kfz
14.12.2016

Oto wspólna akcja Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Stacji Kontroli Pojazdów pod Patronatem ITS.

W okresie jesienno-zimowym znacznie dłużej podróżujemy samochodami po zapadnięciu zmroku. Niestety niezadowalający stan oświetlenia pojazdów poruszających się po naszych drogach powoduje wiele zagrożeń, a przed kierującymi coraz bardziej wymagające warunki do jazdy oraz okres wzmożonego ruchu przedświątecznego.

Mając na względzie bezpieczeństwo, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytut Transportu Samochodowego rozpoczynają wspólną akcję badania prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. Ze strony ITS akcja odbywa się w ramach Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych, a biorą w niej udział Stacje Kontroli Pojazdów pod Patronatem ITS.

Akcja nosi nazwę: „Sprawdź światła przed Świętami”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w ich pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Akcja będzie prowadzona przez trzy kolejne soboty grudnia, tj. 3-go, 10-tego i 17-tego.

W ramach kampanii wybrane Stacje Kontroli Pojazdów będą bezpłatnie weryfikowały stan oświetlenia pojazdów. Na Stacje będą też kierowani przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

W akcji bierze udział także Stacja Kontroli Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego przy ul. Jagiellońskiej 80 - od 03 do 17 grudnia w dni robocze w godzinach 8:00-14:00 oraz w soboty w godzinach 7:00-15.00. Badania w ITS będą wykonywane nowatorskim, komputerowym „Analizatorem świateł”, który szczegółowo mierzy i ocenia całą wiązkę świateł, a pełne wyniki pomiarów będą dostępne on-line na stronie Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych.

Partnerem kampanii jest dostawca aplikacji Yanosik - komunikatora, który poza znanymi funkcjami wskaże również użytkownikom najkrótszą trasę do Stacji Kontroli Pojazdów biorących udział w akcji.

Źródło: Materiał organizatora

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę