Shell Helix Dobrą Marką 2017

Shell
9.5.2017

Marka Shell Helix została wyróżniona prestiżowym tytułem DOBRA MARKA 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii oleje silnikowe. To już siódma nagroda przyznana w Polsce olejom wyprodukowanym w Technologii Shell PurePlus przez konsumentów i ekspertów branżowych w ciągu trzech lat.

Program Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma ma na celu wyłonienie najlepszych, najbardziej rozpoznawalnych i rozwojowych marek na polskim rynku. Podstawą do wyróżnienia są m.in. pozycje rynkowe poszczególnych marek, ich progres, jakość oferowanych produktów lub usług czy stopień zaufania konsumentów oraz klientów.

Powiązane firmy

– Dziękujemy wszystkich konsumentom za zaufanie, które jest naszą główną motywacją do ciągłego rozwoju i podnoszenia jakości naszych produktów. Oleje silnikowe Shell Helix to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych obecnie na polskim rynku. Jesteśmy dumni, że ich najwyższa jakość jest doceniana nie tylko przez specjalistów branżowych – podsumował Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska Sp. z o.o.

Rewolucja w olejach silnikowych

Oleje Shell Helix zostały wprowadzone na rynek na początku 2014 roku. To co je wyróżnia, to rewolucyjna technologia produkcji. Oleje Shell Helix Ultra zostały wyprodukowane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej Technologii Shell PurePlus, która gwarantuje uzyskanie czystej i klarownej bazy olejowej, praktycznie pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej1. Wyprodukowane w tej innowacyjnej technologii oleje bazowe cechują się lepszą stabilnością lepkości bazy olejowej dzięki niespotykanie wysokiemu wskaźnikowi lepkości, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III2.

Do tej pory oleje silnikowe Shell Helix zostały docenione już siedmioma prestiżowymi wyróżnieniami przyznawanymi przez konsumentów i ekspertów branżowych. Oprócz tytułu „DOBRA MARKA 2017– Jakość, Zaufanie, Renoma” są to: „Innowacja 2014 Roku”, godło „Laur Konsumenta” w kategorii „Odkrycie Roku 2014”, certyfikat „Produkt Optymalny” w plebiscycie „Price Quality”, „Laur Konsumenta – Grand Prix 2015” oraz ,,Laur Konsumenta TOP MARKA 2016”.

Więcej informacji o programie „Dobra Marka” na stronie www.dobramarka.eu.

1 W oparciu o wyniki testu Sequence VG pod kątem szlamu z wykorzystaniem 0W-40
2 W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu i testy silnikowe według Sequence IVA i Sequence VIII przeprowadzone w niezależnym laboratorium

Źródło: Informacja prasowa Shell

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę